Z Tanzanii do SGGW
Wizyta dziennikarek z Tanzanii to przykład na to, że współpraca międzynarodowa w SGGW to także dynamiczne działania w zakresie PR.
Współpraca międzynarodowa – ważna oś działalności SGGW
W naszej społeczności są profesorowie wizytujący oraz studenci z najróżniejszych państw świata – dzięki licznym programom wymiany nasz kampus tętni życiem i rozbrzmiewa wieloma językami. Nie dziwi więc fakt, że SGGW zainteresowały się dziennikarki z tanzańskiego „The Citizen” – poczytnego dziennika wydawanego w języku angielskim, który cieszy się uznaniem we Wschodniej Afryce.
Dziennikarki „The Citizen” z wizytą w SGGW
19 października 2021 r. dwie redaktorki „The Citizen” Beatrice Materu oraz Josephine Sebastian odwiedziły kampus SGGW, aby zapoznać się z profilem działalności naszej uczelni oraz na własne oczy zobaczyć to, co znały z naszych materiałów – stron i filmów.
Laboratorium Centrum Wodne
Centrum Wodne to najstarsze centrum badawcze w SGGW i największy w Polsce obiekt zajmujący się problematyką związaną z gospodarką wodną. Gospodarka Tanzanii w dużym stopniu opiera się na rolnictwie, a wyzwania związane z irygacją terenów są wciąż aktualnym wyzwaniem dla tego kraju. Rozwiązania technologiczne i współpraca naukowo-badawcza były głównym tematem dociekań w rozmowach prowadzonych z dr. hab. Wojciechem Sasem oraz z prof. dr. Hab. Jarosławem Chormańskim.
Centrum Medycyny Translacyjnej
Centrum Medycyny Translacyjnej SGGW łączy w sobie trzy ważne ośrodki badawcze, których celem jest prowadzenie nowatorskich analiz z pogranicza medycyny weterynaryjnej i medycyny. Prof. dr hab. Romuald Zabielski zaprezentował dziennikarkom wnętrza naukowo-dydaktyczne i opowiedział o możliwościach, które stwarza to wysokiej klasy nowoczesne centrum badawcze. Dbałość o zdrowie i jego ochronę jest ponadnarodowym i na wskroś uniwersalnym tematem, który jest doskonałym punktem startowym do rozwoju współpracy.
Spotkanie z dr hab. Marta Mendel – prorektor SGGW ds. współpracy międzynarodowej
Wizyta w Pałacu Rektorskim i spotkanie z Panią Prorektor było symbolicznym podsumowaniem spotkania w SGGW. Historyczne wnętrza Pałacu stanowiły kontrast dla nowoczesnej infrastruktury Centrum Wodnego i Centrum Medycyny Translacyjnej, co w sposób kompleksowy pokazało dwa oblicza SGGW – ponad 200-letnią tradycję i aktualną nowoczesność.
Dziennikarki rozmawiały z Prorektor M. Mendel oraz doktorem Maciejem Klockiewiczem nie tylko o SGGW, ale także o szerokim kontekście współpracy. Tematy, wokół których koncentrowała się rozmowa dotyczyły – rolnictwa, weterynarii, medycyny i prognoz na przyszłość, która w dobie pandemii pokazała całemu światu, że siła nas wszystkich jest w nauce.
Co po spotkaniu?
Wizyta dziennikarek z Tanzanii w SGGW ma dla Uczelni znaczenie nie tylko z punktu widzenia wzmacniania współpracy międzynarodowej, ale niesie za sobą także korzyści w sferze public relations. Dążymy do tego, aby badania prowadzone w SGGW były znaczące nie tylko na polu teoretycznym, ale także żeby znajdowały zastosowanie praktyce. Tanzania, jako kraj, który boryka się z suszą i który wciąż rozwija swoją medycynę może stać się dla SGGW partnerem – żeby jednak tak się stało ważne jest, aby zwiększyć rozpoznawalność naszej marki i jej oferty we Wschodniej Afryce.
Współpraca Międzynarodowa w SGGW
Zapraszamy do śledzenia strony: https://www.sggw.edu.pl/strona-glowna/wspolpraca/wspolpraca-miedzynarodowa/