Profesorowie wizytujący
Biuro Współpracy Międzynarodowej informuje o możliwości współfinansowania pobytu w SGGW profesorów z zagranicy (cudzoziemców) spełniających kryteria zawarte w Zarządzeniu nr 64 JM Rektora Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie z dn. 18.12.2019r.
Wnioski o dofinansowanie (załącznik nr 1 do ww. Zarządzenia), należy składać w Biurze Współpracy Międzynarodowej do dnia 30 kwietnia każdego roku na następny rok akademicki.
Opiekę nad zapraszanym profesorem, wraz z organizacją pobytu, sprawuje jednostka zapraszająca.
Zgodnie z ww. Zarządzeniem współfinansowanie ze środków Uczelni może dotyczyć jednego profesora zapraszanego przez jednostkę w danym roku akademickim, o ile nastąpił wzrost liczby profesorów wizytujących w tej jednostce w stosunku do roku poprzedniego.
Podstawy prawne
- Zarządzenie Nr 64 Rektora Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie z dnia 18 grudnia 2019 r. w sprawie przyjmowania profesorów wizytujących
- Rozporządzenie Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego w sprawie sposobu podziału środków finansowych na utrzymanie i rozwój potencjału dydaktycznego oraz potencjału badawczego znajdujących się w dyspozycji ministra właściwego do spraw szkolnictwa wyższego i nauki oraz na zadania związane z utrzymaniem powietrznych statków szkolnych i specjalistycznych ośrodków szkoleniowych kadr powietrznych z dnia 9 września 2019 r. (Dz. U. z 2019 r., poz. 1838)
- Procedura zatrudniania profesora wizytującego na SGGW
FAQ
1. Kto może być profesorem wizytującym?
Status profesora wizytującego w SGGW może zostać nadany osobie niebędącej obywatelem polskim, posiadającej tytuł profesora lub zatrudnionej na stanowisku profesora uczelni w innej uczelni zagranicznej, która przeprowadzi co najmniej 60 godzin zajęć dydaktycznych w SGGW.
2. Do kiedy należy składać wnioski o współfinansowanie pobytu profesora wizytującego?
Wnioski o współfinansowanie pobytu profesora wizytującego w SGGW należy składać do dnia 30 kwietnia każdego roku poprzedzającego rok akademicki, w którym profesor wizytujący ma prowadzić zajęcia dydaktyczne.
3. Co obejmuje współfinansowanie pobytu profesora wizytującego?
Współfinansowanie obejmuje koszty zakwaterowania profesorów wizytujących w budynku IKAR (pobyt do 6 tygodni) oraz wypłatę diet dobowych (120 zł/dobę) przez okres do 30 dni dla jednego profesora wizytującego w jednostce zapraszającej.
4. Co należy zrobić po uzyskaniu zgody i nadanie statusu profesora wizytującego?
a) Złożyć do Sekcji Zamówień Publicznych wniosek na przeprowadzenie 60 godzin zajęć dydaktycznych przez profesora wizytującego
b) Umieścić dane profesora wizytującego i przeprowadzone przez niego godziny zajęć w planach dydaktycznych jednostki zapraszającej w aplikacji Pensum
c) Złożyć w Biurze Współpracy Międzynarodowej Wniosek/Zaproszenie
d) Podpisać z profesorem wizytującym umowę zlecenie