Weterynaria SGGW z Certyfikatem Doskonałości Kształcenia PKA
Polska Komisja Akredytacyjna przyznała Certyfikat Doskonałości Kształcenia kierunkowi weterynaria prowadzonemu na Wydziale Medycyny Weterynaryjnej (jednolite studia magisterskie) w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie.
Studia weterynaryjne w SGGW otrzymały kompleksową akredytację „Doskonały kierunek – doskonałość w kształceniu”. Certyfikat przyznawany jest kierunkom, które uzyskały pozytywną ocenę programową na 6 lat, popartą dobrymi praktykami w zakresie jakości kształcenia lub udokumentowanymi, regularnymi osiągnięciami studentów i absolwentów.
Weterynaria prowadzona przez Wydział Medycyny Weterynaryjnej SGGW od lat zajmuje pierwsze miejsce w ogólnopolskich rankingach szkół wyższych. Studenci mają możliwość zapoznania się z najnowszymi osiągnięciami naukowymi oraz wykorzystania zdobytej wiedzy w praktyce, m.in. w doskonale wyposażonych jednostkach rozbudowanego zaplecza dydaktyczno-badawczego takich jak: Klinika Małych Zwierząt, Laboratorium Analiz Molekularnych, Laboratorium Wirusologiczne czy Pracownia Cytometryczna.
W tym roku Prezydium Polskiej Komisji Akredytacyjnej w kategorii „Doskonały kierunek – doskonałość w kształceniu” nagrodziło łącznie 9 kierunków w Polsce, prowadzonych przez 7 uczelni. W Warszawie wyróżnienie – oprócz SGGW – otrzymały również Uniwersytet Warszawski oraz Akademia Teatralna im. Aleksandra Zelwerowicza.
Certyfikaty PKA nadawane są w czterech kategoriach:
- „Doskonały kierunek – doskonałość w kształceniu na kierunku”
- „Zawsze dla studenta – doskonałość we wsparciu rozwoju studentów”
- „Otwarty na świat – doskonałość we współpracy międzynarodowej”
- „Partner dla rozwoju – doskonałość we współpracy z otoczeniem społeczno-gospodarczym”
Polska Komisja Akredytacyjna jest niezależną instytucją działającą na rzecz zapewniania i doskonalenia jakości kształcenia. Podstawowymi celami działań Komisji są: dbałość o spełnianie standardów jakościowych przyjętych dla szkolnictwa wyższego, nawiązujących do najlepszych wzorców obowiązujących w europejskiej i globalnej przestrzeni edukacyjnej, oraz wspieranie uczelni publicznych i niepublicznych w procesie doskonalenia jakości kształcenia a także budowania kultury jakości. Działania te zmierzają do zapewnienia absolwentom polskich szkół wyższych wysokiej pozycji na krajowym i międzynarodowym rynku pracy, a także do zwiększenia konkurencyjności polskich uczelni jako instytucji europejskich.