Home / Uczelnia / Równe traktowanie / Przeciwdziałanie dyskryminacji / Plan Równości Płci / Konkurs im. Prof. Marii Joanny Radomskiej / Przebieg konkursu imienia Prof. Marii J. Radomskiej
Przebieg konkursu imienia Prof. Marii J. Radomskiej
Przebieg konkursu:
Konkurs przebiega w okresie od stycznia do kwietnia danego roku kalendarzowego. Konkurs przeprowadzany jest w następujących etapach:
- Rozpoczęcie i ogłoszenie konkursu następuje w drugim tygodniu stycznia danego roku kalendarzowego w formie pisma okólnego Rektora.
- Termin zgłaszania kandydatek upływa 15 lutego danego roku kalendarzowego.
- Do końca lutego danego roku kalendarzowego następuje umieszczenie informacji o wszystkich kandydatkach na stronie internetowej SGGW dedykowanej temu wydarzeniu.
- W okresie od 1 do 15 marca danego roku kalendarzowego odbywa się oddawanie głosów na nominowane kobiety.
Do głosowania uprawnione są wszystkie osoby o statusie pracownika, doktoranta i studenta w SGGW.
Głosowanie odbywa się poprzez dedykowaną Konkursowi stronę internetową, na której prezentowane są zgłoszone do udziału w Konkursie kandydatki. Osoby głosujące mogą oddać swój głos tylko na jedną z kandydatek. - Do końca marca danego roku kalendarzowego następuje ogłoszenie wyników konkursu. W przypadku uzyskania takiej samej liczby głosów przez dwie lub więcej kandydatek, laureatkę wskazuje Rektor po uprzednim zapoznaniu się z osiągnięciami, a termin ogłoszenia wyników może zostać przesunięty, nie dłużej jednak niż o miesiąc. Corocznie w konkursie wyłaniane są 3 laureatki.
- Wręczenia wyróżnienia odbywa się w trakcie obchodów Dni SGGW danego roku kalendarzowego.
Zgłoszenie do konkursu imienia Prof. Marii J. Radomskiej
- Zgłoszenia kandydatki dokonuje Dyrektor Instytut/Jednostki, w której zatrudniona jest dana kandydatka po uprzednim zapoznaniu się z opinią pracowników Jednostki SGGW.
- W każdym roku konkursowym z danej Jednostki SGGW może być zgłoszona do konkursu tylko jedna kandydatka.
- Zgłoszenie przesyłane jest drogą elektroniczną na adres e-mail: konkurs_radomska@sggw.edu.pl . Wzory dokumentów zamieszczono poniżej.
- Informacje na temat wszystkich zgłoszonych kandydatek zostaną zamieszczone na stronie internetowej SGGW poświęconej Konkursowi.
Nominowane do udziału w konkursie są kobiety, które wyróżniają się jednocześnie aktywnością naukową i organizacyjną na przestrzeni 5 lat od zgłoszenia do Konkursu oraz w istotny sposób przyczyniły się do rozwoju SGGW.
Osiągnięcie naukowe
Za istotne osiągniecie w obszarze naukowym przyjmuje się jedno z niżej wymienionych:
- uzyskanie tytułu profesora zwyczajnego,
- uzyskanie awansu naukowego w stosunkowo krótkim czasie do 10 lat,
- kierowanie projektem naukowym,
- publikacja/e w znaczących w dziedzinie lub dyscyplinie czasopismach.
Osiągnięcie organizacyjne
Za istotne osiągnięcie w obszarze organizacyjnym przyjmuje się jedno z niżej wymienionych:
- organizację lub współorganizację wydarzeń szczególnie ważnych dla rozwoju i promowania Instytutu, Wydziału i/lub Uczelni,
- działania, które szczególnie przyczyniły się do rozwoju i promowania Instytutu, Wydziału i/lub całej Uczelni.