Sukces kanału NAUKA / SCIENCE SGGW
Ponad tysiąc wykładów i reportaży popularyzujących osiągniecia naukowe badaczek i badaczy Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego, ponad 11 tysięcy subskrybentów i 2 miliony wyświetleń kanału NAUKA / SCIENCE SGGW na YouTube.
O potrzebie popularyzacji nauki świadczy fakt, że w ciągu ostatnich dwunastu miesięcy Nauka / Science SGGW potroiła liczbę subskrybentów.
Platforma popularyzacji nauki Nauka / Science SGGW powstała trzy lata temu, w okresie pandemicznym, początkowo jako narzędzie ułatwiające studentom dostęp do wykładów i ćwiczeń. Już w pierwszym roku istnienia kanał zyskał dużą popularność zarówno wśród studentów, jak i wykładowców.
Obecnie Nauka / Science SGGW prezentuje przede wszystkim najnowsze osiągnięcia naukowe realizowane w SGGW, a także relacjonuje zaangażowanie studentów uczelni w badania prowadzone w poszczególnych instytutach, centrach badawczych i katedrach. O nauce w SGGW ekipa SGGW TV opowiada poprzez reportaże, felietony oraz transmisje live eventów edukacyjnych. Nauka / Science SGGW to źródło wiedzy eksperckiej w różnorodnych dziedzinach.
Opublikowane na platformie kursy z chemii, matematyki, czy fizyki pomagają nie tylko studentom SGGW, lecz także cieszą się uznaniem pośród studentów innych ośrodków akademickich oraz uczniów szkół średnich.
Filmy, które publikujemy na kanale YouTube uzupełniamy stałą komunikacją z planu nagraniowego. Wiemy, że dobre zdjęcie to podstawa udanego posta. Wykorzystujemy zdjęcia do komunikacji w mediach społecznościowych – dajemy naszym odbiorcom treści merytoryczne i atrakcyjne wizualnie. Przenikamy do zindywidualizowanych baniek informacyjnych naszych odbiorców i serwujemy im dawkę wiedzy, którą znajdują na swoim feedzie.
Mamy świadomość, że konkurujemy o uwagę, zainteresowanie i zaangażowanie naszych odbiorców z tysiącami innych komunikatorów, dlatego przykładamy szczególną wagę do publikowanych na Facebooku, Instargramie i Tik Toku treści. Dbamy o to, aby nasze profile nie były tablicą ogłoszeniową – z sukcesami prowadzimy komunikację w social mediach zbudowaną na dialogowości i relacyjności z naszymi odbiorcami.
Treści na naszych profilach są tak zróżnicowane, jak zróżnicowane są tematy badawcze realizowane na SGGW – obok komunikatów o najnowszych odkryciach naukowych naszych badaczy, na naszych profilach można znaleźć treści lekkie, pozbawione dystansu i angażujące. Zachęcamy w ten sposób naszą społeczność do wchodzenia w interakcje z naszymi postami, a przez to bycia w stałym kontakcie z naszą marką – marką SGGW.
Wszystkie materiały realizowane przez ekipę SGGW TV i publikowane nie tylko na platformie Nauka / Science SGGW, ale także na pozostałych dwóch naszych oficjalnych kanałach na YouTube, czyli Wszechnicy Żywieniowej SGGW oraz ogólnym kanale SGGW, to głównie zasługa badaczek, badaczy, studentek i studentów Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego.
Jak nagrać materiał popularyzujący naukę?
Wystarczy skontaktować się z Biurem Prasowy SGGW i napisać na adres rzecznik@sggw.edu.pl
Zapraszamy do korzystania z naszych materiałów i subskrybowania kanału Nauka / Science SGGW