Trwa nabór! Stypendia Polsko-Amerykańskiej Komisji Fulbrighta dla doktorantów i doktorantek
Miło nam poinformować, że trwa nabór do programów stypendialnych Polsko-Amerykańskiej Komisji Fulbrighta na wyjazd do USA, w tym do programów skierowanych do doktorantów i doktorantek: Junior Research Award 2026-27 i Fulbright Research Award at Stanford University School of Medicine 2026-27.
Junior Research Award 2026-27
Fulbright Junior Research Award 2026-27 to program dla osób z polskim obywatelstwem przygotowujących rozprawę doktorską w polskich instytucjach naukowych. Celem stypendium, trwającego od 4 do 10 miesięcy, jest realizacja własnego projektu badawczego w amerykańskiej uczelni, instytucie badawczym non-profit lub organizacji pozarządowej w USA, powiązanego z tematyką przygotowywanej rozprawy doktorskiej. Przyjmowane są zgłoszenia ze wszystkich dziedzin z wyłączeniem projektów wymagających bezpośredniego kontaktu z pacjentem. W ramach konkursu Junior Research Award 2025-26 można też składać wnioski o stypendium Fulbright Research Award at Stanford University School of Medicine 2026-27. Nabór wniosków trwa do 5 września br.
Więcej informacji: https://fulbright.edu.pl/junior-award/
Fulbright Research Award at Stanford University School of Medicine 2026-27
Fulbright Research Award at Stanford University School of Medicine 2026-27 to program dla osób z polskim obywatelstwem przygotowujących rozprawę doktorską w polskich instytucjach naukowych z następujących dziedzin: biologia komórkowa, molekularna lub strukturalna, biochemia, biofizyka albo obszary pokrewne, z wyłączeniem projektów wymagających bezpośredniego kontaktu z pacjentem. Celem stypendium, trwającego od 8 do 10 miesięcy, jest realizacja jednego z zaproponowanych przez Rogala Lab projektów, jednocześnie powiązanego z tematyką przygotowywanej rozprawy doktorskiej. Stypendium jest częścią programu Junior Research Award i oferowane jest we współpracy z Rogala Lab. Nabór wniosków trwa do 5 września br.
Więcej informacji: https://fulbright.edu.pl/junior-award/#stanford
Aby dowiedzieć się więcej o programach Fulbrighta zachęcamy do udziału w spotkaniu informacyjnym online 20 lutego o godz. 15:00. Spotkanie poprowadzą koordynatorki programów wraz z zaproszonymi gośćmi: dr hab. Anną Kłonkowską, absolwentką programu Senior Award i Łukaszem Chylą, absolwentem programu Junior Research Award. Zarejestruj się TUTAJ. Ilość miejsc ograniczona.
Szczegółowe Informacje o tegorocznym naborze i kolejnych planowanych webinarach, a także komplet materiałów promocyjnych znajdują się na stronie: https://fulbright.edu.pl/stypendia-do-usa/
Pytania dotyczące programów i składania wniosków proszę kierować bezpośrednio do koordynatorki programów Patrycji Donaburskiej na adres patrycja.donaburska@fulbright.edu.pl
![](https://www.sggw.edu.pl/wp-content/uploads/2025/02/Zloz-wniosek-o-stypendium-Fulbrighta-2026-27_www.png?x13724)