Studia SGGW
Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie to najlepsza uczelnia przyrodniczo-rolnicza w Polsce, a także dynamicznie rozwijający się ośrodek akademicki cieszący się uznaniem w kraju i za granicą. Współpracujemy z wieloma polskimi i zagranicznymi uniwersytetami oraz podmiotami gospodarczymi, realizując prestiżowe tematy badawcze i dydaktyczne, w których nasi studenci biorą także czynny udział.
SGGW oferuje 40 kierunków studiów (w tym 9 prowadzonych w języku angielskim) – od weterynarii i architektury krajobrazu, przez ekonomię i informatykę, po turystykę i dietetykę. Kształci blisko 16 tys. studentów na studiach stacjonarnych, niestacjonarnych, doktoranckich i podyplomowych, prowadzi również Uniwersytet Otwarty ze zróżnicowaną ofertą kursów dla osób zainteresowanych pogłębieniem swojej wiedzy i umiejętności. Zatrudnia 1 200 nauczycieli akademickich, mając do dyspozycji nowoczesny kampus oraz doskonałe warunki naukowo-dydaktyczne. Uczelnia przywiązuje dużą wagę, by programy studiów były na bieżąco aktualizowane i dostosowywane do potrzeb gospodarki i rynku pracy oraz zainteresowań młodych ludzi. Zapewnia zdobywanie wiedzy i cennego doświadczenia także w ramach międzynarodowej wymiany studentów.
Zapraszamy do podjęcia studiów w SGGW, gdzie kandydaci zdobędą z pasją przekazywaną wiedzę i umiejętności umożliwiające podjęcie atrakcyjnej pracy zawodowej. Serdecznie zachęcamy do zapoznania się z bogatą ofertą dydaktyczną, a także możliwościami rozwoju wszechstronnych zainteresowań braci studenckiej naszej Uczelni.
Informacje praktyczne
Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie to najstarsza w kraju uczelnia rolnicza i przyrodnicza. Stanowi prężny ośrodek akademicki, cieszący się uznaniem i niesłabnącym zainteresowaniem młodzieży i kadry dydaktycznej w kraju i za granicą. Uczelnia ceniona jest za dbałość o jakość kształcenia, wierność najlepszym tradycjom uniwersyteckim, otwartość na zmiany oraz dynamiczny rozwój.
Kierunki studiów
Oferujemy studia stacjonarne na 40 kierunkach. Oprócz tego prowadzimy zajęcia z Uniwersytetu Otwartego.
Formy kształcenia
SGGW kształci młodzież w systemie dwustopniowym. Studia pierwszego stopnia to studia licencjackie lub inżynierskie, trwające w zależności od kierunku studiów 3 – 4 lata. Po studiach pierwszego stopnia student ma możliwość kontynuacji nauki na poziomie magisterskim. Studenci SGGW mogą skorzystać z oferty wyjazdów na studia w ramach programu ERASMUS.
SGGW jest koordynatorem programu MostAR, w ramach którego studenci od drugiego roku studiów mogą studiować 1 – 2 semestry na innej uczelni partnerskiej w kraju.
Współpraca międzynarodowa
Marzy Ci się spróbowanie sił za granicą? Nic prostszego! Badanie populacji papug w Brazylii, leczenie lwów w RPA, a może studia połączone z kursem parzenia herbaty na Tajwanie? Sky is the limit! Studenci SGGW jeżdżą po całym świecie.