Studenci SGGW otrzymali Stypendia MEiN
Kandydatury studentów z całej Polski ocenił zespół ekspertów reprezentujących różne dziedziny nauki i sztuki. Laureaci otrzymają wyróżnienie finansowe w wysokości 17 tys. zł.
Magdalena Sobień – studentka kierunku bioinżynieria zwierząt Wydział Hodowli, Bioinżynierii i Ochrony Zwierząt SGGW.
W roku akademickim 2020/2021 była współautorem artykułu naukowego opublikowanego w czasopiśmie Animals (100 punktów wg listy Ministerstwa Edukacji i Nauki; IF: 2.752).
Aktywnie uczestniczyła jako wykonawca w dwóch projektach naukowych finansowanych ze środków Unii Europejskiej.
Ponadto uczestniczyła w konferencjach na szczeblu krajowym i międzynarodowym.
Nasza studentka rozwija swoje zainteresowania w dziedzinie neurobiologii i wykorzystuje zdobytą wiedzę podczas praktyk w Instytut Biologii Doświadczalnej im. M. Nenckiego PAN w Pracowni Neurobiologii.
Kacper Kawalski – student na kierunku bioinżynieria zwierząt na Wydział Hodowli, Bioinżynierii i Ochrony Zwierząt SGGW.
W roku akademickim 2020/2021 był współautorem artykułu naukowego opublikowanego w czasopiśmie Animals (100 punktów wg listy Ministerstwa Edukacji i Nauki; ISSN:2076-2615).
https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/33333984/
Brał udział jako wykonawca w 4 projektach naukowych, w których badał m.in. dywersyfikację produkcyjną funkcji stawów ziemnych w oparciu o semi-intensywny wychów okonia (Perca fluviatilis L.) oraz wpływ nanocząstek srebra na rozwój gonad i płodność ryb modelowych.
Kacper Kawalski brał również udział w międzynarodowej konferencji ELLS Student Conference 2021, gdzie wygłosił prezentację pt. Investigation of the effects of xenobiotic nanoparticles and silver ions on germinal cell development in zebrafish (Danio rerio).
Nasz student odbył staż naukowy w Instytucie Fizjologii i Żywienia Zwierząt im. Jana Kielanowskiego Polska Akademia Nauk, gdzie zajmował się zagadnieniami związanymi z inżynierią genetyczną.
Piotr Grudzień – student na kierunku ekonomia na Wydział Ekonomiczny SGGW.
Piotr Grudzień jest współautorem artykułu naukowego opublikowanego w czasopiśmie Agriculture (100 punktów wg listy Ministerstwa Edukacji i Nauki; ISSN:2077-0472).
https://doi.org/10.3390/agriculture11050458
W trakcie studiów był członkiem oraz Prezesem SKN Public Relations SGGW. Reprezentował swoją organizację na ogólnopolskich i międzynarodowych konferencjach naukowych z zakresu ekonomii.
Za swoje dotychczasowe osiągnięcia czterokrotnie otrzymał stypendium rektora dla studentów Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie.
W roku akademickim 2018/2019 odbył staż w Parlamencie Europejskim w Brukseli, gdzie uczestniczył w pracach PE.
Barbara Białowąs – studentka na kierunku technologia drewna, specjalizacja zarządzanie i techniki komputerowe w inżynierii materiałów drzewnych na Wydział Technologii Drewna SGGW w Warszawie.
Barbara Białowąs jest autorką artykułów naukowych opublikowanego w czasopiśmie Annals of Warsaw University of Life Sciences – SGGW Forestry and Wood.
Otrzymała wyróżnienie za prezentację „Effect of thermomechanical densification of pine wood (Pinus sylvestris L.) on axial force, torque and quality of processing during drilling” na międzynarodowej konferencji naukowej iconst – Budva.
Barbara Białowąs należy do Koła Naukowego Technologów Drewna i ma odbyte liczne staże i szkolenia.
Gerard Podedworny – student na kierunku rolnictwo.
Wszystkim stypendystom serdecznie gratulujemy znaczących osiągnięć!