SGGW dla Ukrainy!
Aktualności
Ukraina
Rekrutacji maturzystów obywateli Ukrainy w roku akademickim 2022/2023 - komunikat MEiN
W związku z licznymi zapytaniami uczelni w sprawie wytycznych i rekomendacji dotyczących rekrutacji maturzystów obywateli Ukrainy w roku akademickim 2022/2023, Ministerstwo Edukacji i Nauki [...]
Ukraina
Pieniądze dla SGGW z programu "Solidarni z Ukrainą"
Narodowa Agencja Wymiany Akademickiej przyznała Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego środki finansowe w naborze wniosków do Programu „Solidarni z Ukrainą”.
Ukraina
Podolski Państwowy Uniwersytet Rolniczo-Techniczny w Kamieńcu Podolskim otrzymał wsparcie od SGGW
Transport darów z SGGW dotarł do Kamieńca Podolskiego
Ukraina
Pomoc celowa dla ukraińskiej uczelni partnerskiej
Społeczność SGGW wspiera Podolski Państwowy Uniwersytet Rolniczo-Techniczny w Kamieńcu Podolskim.
Ukraina
Program „SGGW pomaga Ukrainie” – możliwość dokonywania wpłat
Program „SGGW pomaga Ukrainie” – możliwość dokonywania wpłat Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie rozszerza wsparcie dla Ukrainy. Zarządzeniem JM Rektora został utworzony program „SGGW [...]
Ukraina
Пропозиція предметів
Możliwość dołączania przez studentów z obywatelstwem ukraińskim, którzy przybyli na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej bezpośrednio z terytorium Ukrainy w związku z działaniami wojennymi w okresie [...]
Ukraina
Intensywny bezpłatny stacjonarny kurs języka polskiego
Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie zaprasza studentów z Ukrainy na intensywny stacjonarny kurs języka polskiego
Ukraina
Як SGGW підтримує Україну?
Кожен наступний день війни - це неймовірна драма для мільйонів людей, які переживають усі її страхіття і жорстокість. Це драма наших друзів та знайомих – тих, кого ми знаємо особисто – студентів, [...]
Ukraina
Oferta SGGW dla studentów z Ukrainy
Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie włącza się aktywnie w działania pomocowe
Bez kategorii
Jak SGGW wspiera Ukrainę?
Każdy kolejny dzień wojny, to niewyobrażalny dramat milionów ludzi, którzy doświadczają okrucieństwa i bestialstwa. To dramat naszych przyjaciółek i przyjaciół – tych znanych nam osobiście – [...]
Pomoc finansowa
Pomoc rzeczowa
Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie rozszerza wsparcie dla Ukrainy. Zarządzeniem JM Rektora został utworzony program „SGGW pomaga Ukrainie” i zostało otwarte przeznaczone dla tego programu konto bankowe o numerze 50 1240 6263 1111 0011 1296.
Program na celu wsparcie uczelni partnerskich SGGW w Ukrainie, z którymi SGGW współpracuje od wielu lat.
Darowizny można przekazywać na konto SGGW 50 1240 6263 1111 0011 1296 9991 w tytule wpisać: SGGW pomaga Ukrainie
Zbiórkę na pomoc członkom społeczności akademickiej z Uniwersytetu w Kijowie uruchomiła także Szkoła Doktorska SGGW https://www.sggw.edu.pl/zbiorka-pieniedzy-na-pomoc-czlonkom-spolecznosci-akademickiej-z-ukrainy/
Jesteś studentem z Ukrainy i aktualnie znajdujesz się w trudnej sytuacji finansowej – możesz liczyć na nasze wsparcie. Zapomoga dla Studentek i Studentów SGGW z Ukrainy.
W pierwszych dniach centrum akcji pomocowej była Biblioteka Główna SGGW przy ul. Nowoursynowskiej 161, gdzie zbierano ubrania, żywność, środki higieny, koce, itp., które następnie posegregowano i przetransportowano na granicę polsko-ukraińską.
W kolejnych dnia zbiórki organizowały też Instytuty, Wydziały i jednostki SGGW.
Jesteśmy w stałym kontakcie z naszymi partnerami i reagujemy na konkretne zapotrzebowanie – w ten sposób zapewniamy najpotrzebniejszą i celową pomoc. Działamy w sposób metodyczny i skoordynowany, dzięki czemu odpowiadamy na realne potrzeby. Bądźmy skuteczni w pomaganiu!
Działania w tym obszarze koordynuje Zastępca Kanclerza – Dyrektor Ekonomiczny mgr Wojciech Motelski.
Informacje dla Studentek i Studentów SGGW z Ukrainy
Informacje dla ukraińskich członków społeczności SGGW
Uwzględniając trudną i wyjątkową sytuację poniżej zamieszczamy kilka najistotniejszych informacji, dotyczących dalszej nauki i wsparcia na naszej Uczelni:
- Rozpoczął się kolejny semestr. Jeśli chcesz kontynuować studia, ale aktualnie przebywasz w Ukrainie i nie wiesz, kiedy uda Ci się wrócić do Polski, możesz później dołączyć do zajęć.
W przypadku trudności z powrotem do Polski Studenci z Ukrainy mogą trochę później rozpocząć zajęcia w aktualnym semestrze – w tym momencie jest to najpóźniej 21 marca. Sytuacja każdego Studenta będzie jednak rozpatrywany indywidualnie.
- Przebywasz w Ukrainie i aktualnie nie masz możliwości powrotu. Istnieje możliwość zdalnego uczestnictwa w zajęciach prowadzonych na Twoim kierunku.
Aktualnie obowiązujące przepisy i zarządzenia dopuszczają taką możliwość. Prosimy o zgłaszanie takiej potrzeby drogą mailową do dziekana Twojego wydziału.
- Przebywasz w Ukrainie, jednak Twoja aktualna sytuacja nie pozwala nawet na zdalny udział w zajęciach – co możesz zrobić w tej sytuacji?
W uzasadnionych przypadkach Studenci z Ukrainy mogą później dołączyć do zajęć w aktualnym semestrze – w tym momencie jest to najpóźniej 21 marca. Jeśli jednak do tego czasu okoliczności nie ulegną poprawie, prosimy o przesłanie drogą mailową wniosku o udzielenie urlopu dziekańskiego. Będą one traktowane priorytetowo i rozpatrywane na bieżąco.
- Jesteś studentem z Ukrainy i aktualnie znajdujesz się w trudnej sytuacji finansowej – możesz liczyć na nasze wsparcie.
Możesz ubiegać się o zapomogę. Wniosek o przyznanie zapomogi do pobrania <>
W sprawach dotyczących odpłatności za studia prosimy o kontakt z właściwym dla kierunku studiów dziekanatem.
Potrzebujesz kontaktu i wsparcia z naszej strony – powiadom nas o tym.
Jeśli potrzebujesz wsparcia lub konsultacji w kwestiach związanych z organizacją studiów, wyślij wiadomość na adres: bss@sggw.edu.pl
SGGW oferuje także pomoc ukraińskim członkom społeczności akademickiej SGGW oraz członkom społeczności uczelni partnerskich z Ukrainy.
Koordynacją działań zajmuje się WePoint – sekcja Biura Współpracy Międzynarodowej, ul. Nowoursynowska 166 bud. nr 8, pok. 20 (tel. 22 593 18 46, wepoint@sggw.edu.pl).
Zdrowie psychiczne
Wsparcie psychologiczne dla studentów oferuje NZOZ SGGW Student Health Centre (ul. Nowoursynowska 161, tel. 22 593 1430).
Psychologowie zatrudnieni w SGGW udzielają wsparcia w języku polskim i angielski.
Wsparcie psychologiczne z ramienia Parlamentu Studentów Rzeczypospolitej Polskiej jest dostępne w języku ukraińskim.
Wsparcie w poszukiwaniu pracy
Biuro Karier SGGW oferuje swoje wsparcie dla Studentek i Studentów z Ukrainy poszukujących zatrudnienia.
Wsparcie lokalowe
Blisko 2 miliony uchodźców z Ukrainy potrzebuje schronienia – Torwar, USCiR i wiele innych miejsc przyjmuje potrzebujących. SGGW również w tym aspekcie włącza się w pomoc udzielając rodzinom naszych studentów wsparcia – obecnie w akademikach SGGW mieszka kilkadziesiąt osób. W obiektach Leśnego Zakładu Doświadczalnego w Rogowie przebywa obecnie ponad 50 osób (planowane jest zwiększenie puli dostępnych miejsc).
Transport
Ważne kontakty w SGGW
Bezpłatne przejazdy dla obywateli Ukrainy pociągami PKP Intercity
Obywatele Ukrainy mogą odbywać nieodpłatne przejazdy w klasie 2 pociągami kategorii ekonomicznych TLK i IC PKP Intercity w komunikacji krajowej. Przejazd odbywa się na podstawie paszportu potwierdzającego obywatelstwo ukraińskie. Więcej.
Warszawska komunikacja miejska bezpłatna dla obywateli Ukrainy
Zgodnie z zarządzeniem prezydenta Warszawy, Rafała Trzaskowskiego, obywatele Ukrainy mogą już korzystać bezpłatnie z warszawskiego transportu publicznego. Dzięki temu, jak informuje miasto, łatwiej i sprawniej będą mogli dotrzeć do punktów informacyjnych i innych miejsc pomocy. Przejazd jest możliwy “na podstawie posiadanych przez nich dokumentów”. Więcej.
- Dla osób zainteresowanych przeniesieniem z uczelni zagranicznej na studia w SGGW – e-mail: wepoint@sggw.edu.pl (Biuro Współpracy Międzynarodowej / WePoint)
- Dla osób zainteresowanych kontynowaniem kariery naukowej w Polsce – e-mail: wepoint@sggw.edu.pl (Biuro Współpracy Międzynarodowej / WePoint)
- Dla osób zainteresowanych podjęciem studiów SGGW w drodze rekrutacji na I rok studiów dostępne są tu.
Szczegółowe informacje o pomocy dla Ukrainy znajdują się na rządowych stronach Pomagam Ukrainie