SGGW – wszystko wiemy o życiu
Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie kształci specjalistów w wielu dziedzinach związanych z ekologią i zrównoważonym rozwojem, zarówno w ramach studiów polsko- jak i angielskojęzycznych, studiów pierwszego oraz drugiego stopnia, jak również innych form kształcenia (studnia podyplomowe, uniwersytet otwarty i in.).
Wśród 41 oferowanych przez uczelnię kierunków, obok tych tradycyjnie kojarzonych z SGGW, takich jak rolnictwo, leśnictwo, ogrodnictwo czy zootechnika, których tematyka w sposób bezpośredni nawiązuje do tematyki przyrodniczej i środowiskowej, wiele innych odpowiada na współczesne problemy związane z ochroną klimatu oraz zrównoważonym rozwojem.
W ramach studiów I lub II stopnia studenci mogą obecnie kształcić się na kierunkach uwzględniających wyzwania współczesności oraz wpisujących się w misję uczelni ukierunkowaną na służenie rozwojowi gospodarczemu i intelektualnemu polskiego społeczeństwa, ze szczególnym uwzględnieniem obszarów wiejskich, gospodarki żywnościowej i szeroko rozumianego środowiska naturalnego. Są to m.in.: architektura krajobrazu, biologia, biotechnologia, ekologiczne rolnictwo i produkcja żywności, gospodarka przestrzenna, inżynieria ekologiczna, inżynieria i gospodarka wodna, inżynieria systemów biotechnicznych, inżynieria środowiska, ochrona środowiska, ogrodnictwo miejskie i arborystyka, technologie energii odnawialnej.
Oferta studiów anglojęzycznych także uwzględnia tematykę prośrodowiskową i zrównoważonego rozwoju. Zapraszamy do studiowania na kierunkach: Biotechnology, Organic Agriculture and Food Production, Environmental Engineering (Modern Engineering in Water Management), Environmental Protection (Restoration and Management of Environment), Forestry (Forest Information Technology) oraz na nowo uruchamianym kierunku w ramach studiów II stopnia Sustainable Horticulture.
SGGW oferuje także bogatą ofertę studiów podyplomowych, obejmującą m.in. kierunki: aranżacja roślin w przestrzeni użytkowej, bezpieczeństwo i jakość w łańcuchu żywnościowym, budownictwo energooszczędne, audyt energetyczny i ocena energetyczna budynków, drewno – surowiec i technologia, rośliny i surowce roślinne dla zdrowia – jakość i wykorzystanie, turystyka i edukacja leśna na terenach niezurbanizowanych, systemy zarządzania bezpieczeństwem i jakością żywności, zarządzanie środowiskiem i gospodarka odpadami
Zainteresowanie kwestiami ekologii oraz wzrost świadomości ekologicznej jest trendem, który wpływa w sposób istotny na wybory młodych ludzi. Oferta dydaktyczna SGGW odpowiada na to zapotrzebowanie. Zapraszamy do studiowania w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie.
Więcej informacji: https://www.sggw.edu.pl/studia/