SGGW wesprze odbudowę Pałacu Saskiego
Szkoła Głowna Gospodarstwa Wiejskiego wesprze swoim potencjałem naukowym odbudowę Pałacu Saskiego, Pałacu Brühla oraz kamienicy przy ul. Królewskiej w Warszawie. Rektor SGGW prof. dr hab. Michał Zasada oraz Prezesi Zarządu Spółki Pałac Saski Jan Kowalski i Robert Bernisz podpisali list intencyjny o współpracy.
Uczelnia prowadzi działania m. in. z zakresu ekologii, ochrony środowiska miejskiego, arborystyki oraz zagospodarowania przestrzeni miejskiej. Spółka wraz z uczelnią zadeklarowały wolę współdziałania ze szczególnym uwzględnieniem wsparcia udzielonego przez Szkołę Główną Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie na rzecz Spółki w ramach prowadzenia działań zmierzających do sprawnej i rzetelnej realizacji inwestycji, w szczególności w zakresie prowadzenia badań naukowych, wydarzeń artystycznych i naukowych, a także współpracy z pracownikami w ramach ustalonych dyscyplin nauki.
“Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego od lat prowadzi szeroko zakrojone badania naukowe przyczyniające się do wzrostu znaczenia polskiej nauki w świecie, m.in. z zakresu zagospodarowania przestrzeni miejskiej. Współpraca w zakresie przywrócenia naszemu miastu tak obszernego fragmentu dawnej tkanki miejskiej, realizowana w bezpośrednim sąsiedztwie jednego z najważniejszych miejskich ogrodów, to szansa na stworzenie w tym miejscu wartościowej, dobrze zorganizowanej przestrzeni dla Warszawiaków i turystów czy studentów odwiedzających stolicę” – powiedział prof. Michał Zasada.
Z kolei prezes spółki z o. o. Pałac Saski Jan Kowalski wyraził nadzieję na owocna współpracę z SGGW: “Ogromnie cieszy nas chęć współpracy i wsparcie ze strony największych polskich uczelni, uznanych ośrodków naukowych i badawczych, takich jak Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie. Jestem przekonany, że zaangażowanie wysokiej klasy specjalistów, naukowców, badaczy, ludzi nauki związanych z uczelnią przyczyni się do jak najlepszej realizacji inwestycji w zakresie odbudowy Pałacu Saskiego, Pałacu Brühla oraz kamienic przy ul. Królewskiej, która przeprowadzona zostanie w poszanowaniu polskiego dziedzictwa kulturowego i naukowego“.
Podczas spotkania Szkołę Główną Gospodarstwa Wiejskiego reprezentowali także prof. dr hab. Kazimierz Tomala, prorektor ds. rozwoju oraz dr Władysław Skarżyński, kanclerz uczelni.