SCIENCE SGGW – drugie urodziny kanału popularyzującego naukę na YouTube
600 wykładów i blisko 4 tysiące subskrybentów kanału SGGW SCIENCE to dane liczbowe na drugie urodziny naszego wiodącego kanału.
NAUKA / SCIENCE SGGW powstał jako platforma do popularyzacji nauki
SARS-CoV-2 i jego konsekwencje, czyli błyskawiczne przejście z tradycyjnej formy nauki do formuły w pełni zdigitalizowanej skłoniło nas do stworzenia odrębnego kanału, na którym zaczęliśmy publikować wykłady i ćwiczenia. Prezentowane treści są skierowane do studentów SGGW, ale także do kandydatów na studia na naszej uczelni oraz do szerokiego grona odbiorców zainteresowanych różnorodną tematyką przedstawianą przez naszych naukowców.
Skąd ten sukces?
Zaletą wykładów on-line jest niewątpliwe fakt ich szerokiej dostępności – o każdej porze i z każdego miejsca można zdobywać nowe informacje i poszerzać swoją wiedzę.
Dzięki wykładowcom i ekipie SGGW TV cały czas dodajemy nowe wykłady w formie video, których jest już, przypomnijmy 600!
SCIENCE SGGW okiem Ekipy SGGW TV – czyli jak to działa?
Historia
25 marca 2020 opublikowaliśmy na kanale SCIENCE SGGW pierwsze dwa wykłady doktora Pawła Oglęckiego, dziś na kanale znajduje się około 600 różnorodnych materiałów. Wykłady i ćwiczenia, ale też reportaże, felietony oraz transmisje live eventów edukacyjnych. Opowiadamy o projektach naukowych prowadzonych w naszej uczelni, popularyzujemy dokonania i odkrycia naszych naukowców. SGGW SCIENCE to źródło wiedzy eksperckiej w różnorodnych dziedzinach.
Zakres tematyczny
Wykłady dotyczące wirusów profesora Bańbury pozwoliły wielu widzom kanału poszerzyć wiedzę na tematy szczególnie ważne w czasie pandemii, zaś materiały przygotowane z udziałem pracowników Instytutu Nauk o Żywieniu Człowieka przedstawiły m.in. sposoby pomiarów składu ciała, a także pokazały jak przebiegają badania sensoryczne oraz zawartości mikro i makro elementów w danym produkcie. Przez tajniki logistyki przeprowadził nas prof. Bogdan Klepacki cyklu wykładów „Logistyka jest piękna”. O magii drzew opowiadała nam dr hab. Ewa Zaraś.
Dla maturzystów i studentów
Opublikowane kursy z chemii, matematyki, czy fizyki pomagają nie tylko studentom SGGW, lecz także cieszą się uznaniem pośród studentów innych ośrodków akademickich oraz uczniów szkół średnich.
Jak nagrać materiał?
Skontaktuj się z Biurem Prasowy SGGW. Napisz na adres rzecznik@sggw.edu.pl
Zapraszamy do korzystania z naszych materiałów i subskrybowania kanału SCIENCE SGGW.
Wszystkim naszym wykładowcom dziękujemy za zaangażowanie w popularyzację nauki!