SGGW rozwija współpracę międzynarodową z Chinami
SGGW nieustannie rozwija współpracę międzynarodową wypełniając swoją misję i realizując strategię umiędzynarodowienia nauki i dydaktyki.
Wizyta delegacji z Bohai University była okazją do wzajemnego poznania szans i perspektyw rozwoju obu uczelni. Na spotkaniu omówiono możliwości prowadzenia wspólnych badań, a także potencjału prowadzenia wymiany akademickiej. 19 kwietnia 2023 r. w SGGW odbyło się spotkanie, w którym uczestniczyli:
dr hab. Marta Mendel – prorektor ds. współpracy międzynarodowej SGGW
dr hab. Rafał Wołosiak – dziekan Wydziału Technologii Żywności
Zhao Hui, President of Bohai University
Li Xuepeng, Dean of College of Food Science and Engineering
Zhang Junxiu, Vice Dean of College of International Education
Gościom towarzyszył pan Wojciech Szpakowski z Polsko-Chińskiej Fundacji Wymiany Akademickiej.
Spotkanie było okazją do rozwinięcia wstępnych działań, które są wynikiem uzyskania zgody chińskiego ministerstwa odpowiedzialnego za szkolnictwo wyższe na prowadzenie wspólnych studiów I stopnia w zakresie technologii żywności i żywienia człowieka przez BU i SGGW. Wspólne studia będą pierwszą formą współpracy pomiędzy obiema uczelniami, które w kolejnych etapach planują rozszerzenie wspólnej oferty edukacyjnej, a także współpracę w obszarze nauki i rozwoju. Nawiązanie i rozwijanie współpracy odbywa się przy wsparciu Polsko Chińskiej Fundacji Współpracy Akademickiej.
Uniwersytet w Bohai powstał w roku 1950 i ulokowany jest w Jinzhou City, gdzie BU jest uczelnią o szerokiej ofercie edukacyjnej nadzorowaną przez władze prowincji Liaoning. W BU jest 20 wydziałów, na których wykłada i prowadzi badania naukowe ponad 1 200 nauczycieli akademickich oraz studiuje ponad 21 900 studentów.