SGGW na konferencji „Start–upy w Pałacu”
Naukowcy, doktoranci oraz szefowie jednostek SGGW zajmujących się wprowadzaniem innowacyjnych technologii w sektorze rolno–spożywczym wzięli udział w siódmej edycji konferencji „Start–upy w Pałacu”, która odbyła się 9 maja br. w Pałacu Prezydenckim.
Tematem przewodnim tegorocznej konferencji były innowacje technologiczne w sektorze rolno–spożywczym.
W spotkaniu wzięli udział młodzi twórcy, start–upy, doświadczone firmy wprowadzające od lat nowatorskie rozwiązania technologiczne oraz reprezentanci hubów start–upowych i uczelni wyższych.
Celem wydarzenia było pokazanie zmian zachodzących w polskim rolnictwie za sprawą innowacji oraz roli, jaką w tym procesie odgrywają start–upy. Zamierzeniem pomysłodawców jest zwrócenie uwagi na znaczenie ochrony własności intelektualnej, szczególnie w sferze nowych technologii wdrażanych w ramach przedsięwzięć typu startup.
„Nie mam wątpliwości, że rolnictwo jest naszą przyszłością. Idee, które państwo przedstawiacie służą temu, żeby produkować lepiej, produkować więcej, żeby produkować w sposób bardziej przyjazny dla człowieka. Zachęcam Państwa do dalszego rozwoju” – mówił Prezydent Andrzej Duda.
Podczas konferencji „Start–upy w Pałacu” Szkołę Główną Gospodarstwa Wiejskiego reprezentowali:
- prof. dr hab. Marcin Kurek z Instytutu Nauk o Żywieniu Człowieka
- dr hab. Marcin Gołębiewski, prof. SGGW Dyrektor Instytutu Nauk o Zwierzętach
- dr hab. Katarzyna Bączek, prof. SGGW Z-ca Dyrektora Instytutu Nauk Ogrodniczych
- dr inż. Aleksandra Kalińska z Instytutu Nauk o Zwierzętach
- dr inż. Katarzyna Neffe-Skocińska z Instytutu Nauk o Żywieniu Człowieka
- mgr inż. Maria Małachowska z Instytutu Nauk Ogrodniczych, doktorantka Szkoły Doktorskiej
- mgr Andrzej Szmalc, Pełnomocnik Rektora ds. Współpracy z Gospodarką oraz Prezes Zarządu InnoTecg4Life Spółki Celowej SGGW
- dr Maciej Paszewski, Dyrektor Centrum Innowacji i Transferu Technologii SGGW
W trakcie spotkania z Prezydentem Andrzejem Dudą, dr hab. Marcin Gołębiewski, prof. SGGW zaprezentował Usaryę – nowatorki model maszyny do zbioru kamieni z pól.
Fot. Marek Borawski/KPRP