SGGW jako aktywny uczestnik ICA wpływa na przyszłość biogospodarki i ochrony środowiska
Association for European Life Science Universities (ICA) to światowa organizacją skupiającą wiodące uniwersytety z obszaru nauk o życiu (life science).
Priorytetem Stowarzyszenia jest promowanie zrównoważonej biogospodarki, opartej na wykorzystaniu zasobów naturalnych w obiegu zamkniętym, oraz działania na rzecz ochrony środowiska i rozwoju obszarów wiejskich. ICA kształtuje przyszłość, w której ochrona środowiska stanowi fundament dla postępu naukowego i społecznego.
Władze SGGW w zarządzie ICA
SGGW jako aktywny członek ICA, odgrywa istotną rolę w realizacji celów organizacji. Prof. dr hab. Michał Zasada, Rektor SGGW, pełni funkcję vice-president of ICA Board, natomiast dr hab. Marta Mendel, prof. SGGW, Prorektor ds. współpracy międzynarodowej zasiada w Executive Committee ICA Network for Innovation in Life Sciences Higher Education (ICA-Edu). Ich zaangażowanie umożliwia aktywne uczestnictwo w podejmowaniu decyzji i kierowaniu strategią Stowarzyszenia.
Mamy wpływ na przyszłość nauki
Dzięki rozbudowanej sieci partnerstw zarówno na poziomie europejskim, jak i światowym, ICA stawia sobie za cel wymianę doświadczeń oraz współpracę przy nowych inicjatywach z zakresu ochrony środowiska oraz zrównoważonego rolnictwa. Współpraca ze Stowarzyszeniem umożliwia SGGW aktywne uczestnictwo w integracji europejskich uniwersytetów life science oraz promowanie badań i innowacji związanych z biogospodarką.
Członkostwo w ICA otwiera przed SGGW drzwi do globalnej wspólnoty naukowej, daje dostęp do najlepszych praktyk, zasobów i możliwości rozwoju. Dzięki synergii powstałej w wyniku wspólnej pracy, SGGW ma szansę współkształtować przyszłość nauk o życiu i przyczyniać się do tworzenia bardziej zrównoważonej i postępowej społeczności.