Sposób składania dokumentów
Drogi Kandydacie, jeżeli zostałeś zakwalifikowany do przyjęcia na studia, rekomendujemy osobiste złożenie dokumentów w siedzibie uczelni.
Dokumenty musisz złożyć w terminach wskazanych w kalendarium rekrutacji. Pamiętaj, aby zabrać ze sobą komplet wymaganych dokumentów, w tym:
– oryginał świadectwa dojrzałości oraz jego zwykłą kserokopię – jeśli aplikujesz na studia pierwszego stopnia oraz jednolite studia magisterskie,
– oryginał dyplomu ukończenia studiów wyższych oraz suplementu do dyplomu oraz zwykłe kserokopie tych dokumentów – jeśli aplikujesz na studia drugiego stopnia,
– oryginał certyfikatu językowego oraz jego zwykłą kserokopię – jeśli ubiegasz się o przyjęcie na studia prowadzone w języku angielskim lub jeśli jesteś cudzoziemcem ubiegającym się o przyjęcie na studia w języku polskim.
Pełna lista wymaganych dokumentów dostępna jest na naszej stronie internetowej w zakładce „Rekrutacja”. Przed przyjściem skompletuj dokumenty zgodnie z naszymi wymogami.
Pamiętaj także, że podczas osobistego składania dokumentów musisz przedstawić ważny dokument tożsamości.
PEŁNOMOCNICTWO
Jeśli nie możesz stawić się osobiście, dokumenty w Twoim imieniu może złożyć osoba trzecia. Osoba, której powierzasz dostarczenie dokumentów na uczelnię, nie musi posiadać ze sobą Twojego pisemnego pełnomocnictwa. Pamiętaj jednak, że warunkiem przyjęcia dokumentów, w takim przypadku, jest przedłożenie kompletu wymaganych dokumentów oraz podpisanej przez Ciebie ankiety osobowej oraz innych oświadczeń, jeśli są wymagane w procesie rekrutacji.
Twoje notarialne pełnomocnictwo niezbędne jest, gdy:
– chcesz, aby osoba trzecia odebrała w Twoim imieniu dokumenty związane z procesem rekrutacji, zawierające Twoje dane osobowe m.in. zaświadczenie o przyjęciu na studia, zaświadczenie o wysokości opłat za studia lub zaświadczenie o wniesieniu opłaty za studia,
– po złożeniu dokumentów rezygnujesz z udziału w rekrutacji i chcesz, aby w Twoim imieniu dokumenty odebrała osoba trzecia.
Pełnomocnikiem strony może być osoba fizyczna posiadająca zdolność do czynności prawnych. Udzielone pełnomocnictwo pozostaje w uczelni.