Home / Rekrutacja / Studia II stopnia (magisterskie) / Zasady rekrutacji na studia II stopnia / Wymagane dokumenty – obywatele polscy
Wymagane dokumenty - studia II stopnia - obywatele polscy
Dokumenty składają tylko i wyłącznie kandydaci zakwalifikowani do przyjęcia. Kandydatom tym w dniu kwalifikacji zostanie nadany, w systemie rekrutacyjnym IRK, status “zakwalifikowany”. W dalszym kroku kandydaci zakwalifikowani do przyjęcia na studia pierwszego stopnia lub studia jednolite magisterskie dostarczają w terminie wskazanym w kalendarium rekrutacji komplet wymaganych dokumentów. Prosimy o nieprzesyłanie dokumentów przed terminem ogłoszenia wyników kwalifikacji.
Wykaz dokumentów wymaganych w rekrutacji na studia II stopnia w SGGW:
- Ankieta osobowa – wydruk ankiety wyłącznie z zaakceptowanym elektronicznym zdjęciem kandydata z systemu IRK – ankieta dostępna do pobrania jako plik PDF na koncie kandydata w zakładce „Zgłoszenia rekrutacyjne” w sekcji „Dokumenty i dalsze kroki”. Przed wydrukowaniem ankiety należy sprawdzić czy nie zawiera błędów. Kandydat musi podpisać czytelnie wydrukowaną ankietę w prawym dolnym rogu w miejscu na podpis (należy okazać do wglądu podczas składania ważny dokument potwierdzający tożsamość – w przypadku kandydatów będących cudzoziemcami należy okazać paszport).
- Oryginał oraz kserokopia dyplomu ukończenia studiów (należy okazać oryginał dokumentu podczas składania w celu poświadczenia przez SGGW kserokopii za zgodność z oryginałem).
- Oryginał oraz kserokopia dyplomu potwierdzającego ukończenie studiów wyższych w zagranicznym systemie edukacji uprawniający do kontynuacji kształcenia na studiach drugiego stopnia w państwie, w którego systemie szkolnictwa wyższego działa uczelnia, która go wydała (należy okazać oryginał dokumentu podczas składania w celu poświadczenia przez SGGW kserokopii za zgodność z oryginałem).
- Oryginał zaświadczenia o ukończeniu studiów, wystawiony przez uczelnię, zawierający: numer dyplomu, ocenę na dyplomie, datę egzaminu dyplomowego, uzyskany tytuł zawodowy, średnią ocen ze studiów, skalę ocen stosowaną w uczelni wydającej dyplom – dotyczy kandydatów, którzy oczekują na wydanie dyplomu.
WZÓR zaświadczenia dla kandydatów, którzy ukończyli studia pierwszego stopnia lub jednolite magisterskie w innych uczelniach niż SGGW. Po otrzymaniu dyplomu kandydat zobowiązany jest niezwłocznie dostarczyć dyplom wraz z suplementem do Zespołu Rekrutacji.
- Oryginał oraz kserokopia suplementu do dyplomu, oficjalnego wykazu ocen oraz przedmiotów, godzin, punktów ECTS realizowanych w programie studiów oraz średniej z przedmiotów objętych programem studiów (należy okazać oryginał dokumentu podczas składania w celu poświadczenia przez SGGW kserokopii za zgodność z oryginałem).
- Oryginał oraz kserokopia poświadczenia dyplomu potwierdzającego ukończenie studiów wyższych w zagranicznym systemie edukacji w formie legalizacji lub apostille – dotyczy kandydatów przystępujących do rekrutacji z zagranicznym dyplomem wydanym przez uprawnione uczelnie działające w systemie szkolnictwa wyższego spoza państw członkowskich Unii Europejskiej, Organizacji Współpracy Gospodarczej i Rozwoju (OECD) lub Europejskiego Porozumienia o Wolnym Handlu (EFTA).
- Tłumaczenia przysięgłe na język polski dokumentów potwierdzających wykształcenie oraz certyfikatu językowego – dotyczy dokumentów wydanych w języku obcym, innym niż angielski.
- Oryginał oraz kserokopia lub notarialna kopia dokumentu potwierdzającego znajomość języka angielskiego na poziomie biegłości językowej minimum B2 – dotyczy kandydatów ubiegających się o przyjęcie na studia prowadzone w języku angielskim (należy okazać oryginał dokumentu podczas składania w celu poświadczenia przez SGGW kserokopii za zgodność z oryginałem).
- Zaświadczenie lekarza medycyny pracy (oryginał) – dotyczy kandydatów zakwalifikowanych do przyjęcia na kierunki studiów, na które tego typu zaświadczenie jest wymagane. Skierowanie na badania do lekarza medycyny pracy kandydat drukuje ze swojego konta w IRK po uzyskaniu status “zakwalifikowany”. Ścieżka: Moje konto > Zgłoszenia rekrutacyjne > Dokumenty i dalsze kroki. Kandydat zobowiązany będzie do złożenia zaświadczenia o braku przeciwwskazań zdrowotnych do odbywania studiów na danym kierunku w dziekanacie właściwego wydziału do końca pierwszego pełnego tygodnia zajęć.
- Dokument potwierdzające zmianę imienia/nazwiska (do wglądu) – dotyczy kandydatów, którzy zmienili swoje imię i/lub nazwisko po uzyskaniu dokumentu potwierdzającego wykształcenie lub certyfikatu językowego.