Pierwszy Orientation Day. Spotkanie na Wydziale Rolnictwa i Ekologii
Idea Orientation days
Osoby, które rozpoczęły naukę w październiku 2023 r., mają już za sobą okres adaptacyjny. Przyszedł czas na przypomnienie najważniejszych informacji organizacyjnych i zgłębienie tematu dotyczącego wewnątrzuczelnianego systemu wsparcia studentów. 13 grudnia odbyło się pierwsze spotkanie informacyjne, podczas którego studenci i studentki poznali biura pracujące na rzecz społeczności studenckiej.
Dziekanat pierwszym punktem kontaktu
Studentów i studentki pierwszego roku na Wydziale Rolnictwa i Ekologii przywitała pani dziekan dr hab. Irena Suwara, prof. SGGW. Następnie Rektor SGGW prof. dr hab. Michał Zasada opowiedział jak wygląda uczelniana ścieżka wsparcia. To dziekanaty dysponują najważniejszymi informacjami dotyczącymi rodzajów i zakresów pomocy świadczonej przez SGGW. Prorektor ds. dydaktyki prof. dr hab. Jarosław Gołębiewski rozwinął ten temat i przypomniał, że w czasie studiów warto inwestować w swoje pasje, podając za przykład działalność Chóru SGGW lub Ludowego Zespołu Artystycznego Promni.
Wewnątrzuczelniany system wsparcia
W trakcie spotkania zaprezentowało się 5 jednostek.
Pierwszym biurem, z którym spotykają się studenci jest Biuro Spraw Studenckich. To jednostka odpowiedzialna za rekrutację oraz wsparcie studentów i studentek przez cały czas nauki. Przedstawicielki Biura Spraw Studenckich zwróciły uwagę na możliwość ubezpieczenia się za pośrednictwem uczelni oraz na szeroką ofertę pomocowych świadczeń materialnych.
Biuro Współpracy Międzynarodowej to duża jednostka zajmujące się m.in. koordynacją programów wymiany studenckiej i realizacją projektów przyczyniających się do pogłębiania badań naukowych.
Biuro Karier oferuje kompleksowe wsparcie w zakresie projektowania kariery zawodowej. Studenci i studentki mogą umówić się na spotkanie z doradcą zawodowym, job coachem oraz na bieżąco śledzić oferty pracy przez portal www.sggw.jobteaser.com.
Pełnomocnik Rektora ds. Studentów Niepełnosprawnych dr Beata Just-Brochocka opowiedziała o zakresie swojej pracy, zwracając uwagę na dostępność wsparcia psychologicznego.
Przedstawicielki Naukowej Sieci Informacyjnej opowiedziały o księgozbiorze biblioteki, przestrzeniach do nauki i pracy na terenie biblioteki. Spotkanie zakończyło wystąpienie wydziałowego przedstawiciela Samorządu Studenckiego.
Spotkania będą miały kontynuację w styczniu 2024 r.