I tura rekrutacji. Podsumowanie
11 lipca upłynął czas na wprowadzanie do systemu IRK wyników matur. Tym samym system został zamknięty. 22 lipca nastąpi ogłoszenie wyników kwalifikacji na studia w roku akademickim 2024/2025. Już teraz wiadomo, że zainteresowanie studiami w SGGW zostało utrzymane. Które kierunki studiów kandydaci wybierali najchętniej? Jak będą wyglądać dalsze procedury rekrutacyjne? I czy istnieje możliwość aplikowania na studia w późniejszym terminie?
Najpopularniejsze kierunki w tegorocznej rekrutacji
W SGGW trwa weryfikacja wszystkich zgłoszonych kandydatur na studia w roku akademickim 2024/2025. Najchętniej wybieranymi kierunkami studiów stacjonarnych I stopnia były: finanse i rachunkowość, zarządzanie, ekonomia, dietetyka, logistyka, informatyka, zarządzanie w języku angielskim, architektura – nowy kierunek, biotechnologia oraz informatyka i ekonometria. Natomiast najchętniej wybieranymi kierunkami studiów niestacjonarnych I stopnia były: finanse i rachunkowość, zarządzanie, logistyka, turystyka i rekreacja, ekonomia, dietetyka, informatyka i ekonometria, gospodarka przestrzenna, informatyka, socjologia.
Kiedy złożyć dokumenty?
22 lipca nastąpi ogłoszenie wyników kwalifikacji w systemie Internetowej Rekrutacji Kandydatów. Kolejnym etapem, w terminie 23-31 lipca (oprócz soboty i niedzieli) w godz. 9.00-16.00, będzie złożenie wymaganych dokumentów w budynku numer 8 na terenie starego kampusu SGGW przy ul. Nowoursynowskiej 166 w Warszawie. Szczegółowy harmonogram i informacje rekrutacyjne znajdują się w zakładce Rekrutacja na stronie internetowej.
Rekrutacja z perspektywy prorektora ds. dydaktyki SGGW
– Tegoroczna rekrutacja na studia pokazuje, że zainteresowanie studiami w SGGW zostało utrzymane – mówi prof. dr hab. Jarosław Gołębiewski, prorektor ds. dydaktyki SGGW. – To cieszy szczególnie teraz, kiedy mamy niż demograficzny, a uczelnie w całym kraju borykają się z brakiem wystarczającej liczby kandydatów. Nasza uczelnia jest wyjątkowym miejscem na akademickiej mapie Polski. Mamy dobrze rozwiniętą infrastrukturę dydaktyczną i badawczą. Kształcimy na wysokim poziomie, co potwierdzają wyniki rankingów edukacyjnych. Poza nauką, do zaoferowania naszym studentom mamy zajęcia w uczelnianych obiektach sportowych. Studenci mają możliwość rozwijania swoich zainteresowań w kołach naukowych, a także w zespołach artystycznych. Do tego, dysponujemy dużą liczbą miejsc w naszych akademikach. Wszystko to znajduje się w jednym miejscu na terenie pięknego, zielonego kampusu. Uważam, że to wszystko procentuje. Cieszę się, że kandydaci wybrali właśnie naszą uczelnię. Życzę im pomyślnych wyników rekrutacji. I mam nadzieję, że zobaczymy się na kampusie SGGW.
Tuż po zakończeniu I tury rekrutacji, w przypadku ewentualnych wolnych miejsc, 12 sierpnia rozpocznie się II tura. To będzie ostatni moment na zdobycie indeksu SGGW.