Nabór na rok 2024/25 - praktyki w programie Erasmus+

Biuro Współpracy Międzynarodowej rozpoczyna nabór na praktyki w programie Erasmus+. Aplikacje przyjmowane będą mailowo do 15/12/2024.

• KTO

Nabór skierowany jest do studentów I, II i III stopnia studiów (ukończony przynajmniej I rok studiów I stopnia) posiadających status studenta SGGW. Studenci Wydziału Medycyny Weterynaryjnej mają możliwość wyjazdu po trzecim roku studiów.

• GDZIE

Praktyka może zostać zrealizowana w kraju programu Erasmus+ (kraje UE oraz kraje stowarzyszone z programem – lista).

Na praktyki student/absolwent SGGW może wyjechać do zagranicznego przedsiębiorstwa, placówki naukowo-badawczej, uczelni posiadającej Kartę ECHE, organizacji non-profit  lub innego typu instytucji, zlokalizowanej w kraju uczestniczącym w programie Erasmus+. Praktyki nie można zrealizować w placówce dyplomatycznej swojego kraju, instytucji unijnej ani instytucji odpowiedzialnej za zarządzanie programami unijnymi.

• KIEDY

Mobilność powinna odbyć się w roku akademickim 2024/25 (data zakończenia to maksymalnie 30/09/2025). Minimalny okres trwania praktyki to 60 dni.

• FINANSOWANIE

Stypendium przewidziane jest na maksymalnie 3 miesiące (90 dni). Miesięczna stawka stypendium wynosi 750 EUR lub 820 EUR w zależności od kraju.

750 EUR / miesiąc

820 EUR / miesiąc

Bułgaria, Chorwacja, Litwa, Macedonia Północna, Rumunia, Serbia, Turcja, Węgry

Austria, Belgia, Dania, Finlandia, Francja, Irlandia, Islandia, Lichtenstein, Luksemburg, Niderlandy, Niemcy, Norwegia, Szwecja, Włochy, Cypr, Czechy, Estonia, Grecja, Hiszpania, Łotwa, Malta, Portugalia, Słowacja, Słowenia

Dla każdej mobilności przewidziane jest dofinansowanie kosztów podróży / ryczałt na podróż.

Studenci o mniejszych szansach (osoby z niepełnosprawnościami lub osoby, które w obecnym roku akademickim otrzymują stypendium socjalne) mogą otrzymać miesięczny dodatek do stypendium w wysokości 250 EUR.

• DOKUMENTY APLIKACYJNE

• Formularz zgłoszeniowy
    • potwierdzenie znajomości języka obcego na poziomie min B1: (skan wyniku rozszerzonej matury z języka obcego – min. 50%), certyfikaty międzynarodowe np. FCE, CAE, TOEFL, LCCI)*
    • wstępną zgodę instytucji przyjmującej w postaci Acceptance Letter lub oficjalnego maila
    • w przypadku studentów Medycyny Weterynaryjnej – akceptacja koordynatora wydziałowego na realizację praktyk we wskazanej przez nich klinice

*istnieje możliwość zaliczenia egzaminu językowego w formie online w przypadku nieposiadania jednego z wymienionych certyfikatów; studenci kierunków anglojęzycznych są zwolnieni z egzaminu.

• KRYTERIA KWALIFIKACJI

1. Pierwszeństwo wyjazdu mają studenci, którzy nie brali do tej pory udziału w żadnej formie mobilności Erasmus+.
    2. Dodatkowo punktowane będą mobilności, których okres trwania wynosi min. 90 dni kalendarzowych.
    3. Pozostałe kryteria: średnia ocen z roku akademickiego 2023/24, dodatkowa aktywność na uczelni: np. uczestnictwo w kołach naukowych, sekcjach sportowych, udział w konferencjach międzynarodowych.
  • TERMIN I FORMA ZŁOŻENIA APLIKACJI

Termin przyjmowania dokumentów: 15/12/2024

Forma przyjmowania dokumentów:

– skan wypełnionego i podpisanego formularza aplikacyjnego z załącznikami należy przesłać mailowo na adres: erasmus@sggw.edu.pl

Wyniki kwalifikacji zostaną rozesłane mailowo.

• KONTAKT

e-mail: erasmus@sggw.edu.pl