Mali mieszkańcy pod wielką presją. Projekt studentów SGGW dostał grant od Zarządu Zieleni m.st. Warszawy
Mali mieszkańcy pod wielką presją: badania różnorodności biologicznej trzmieli i motyli miasta na przykładzie parku Dolina Szwajcarska w Warszawie
To projekt, którego celem jest ocena stanu populacji trzmieli i motyli, będąca podstawą do opracowania koncepcji zagospodarowania parku Dolina Szwajcarska. Prace pozwolą na określenie kierunków działań prowadzących do poprawy warunków siedliskowych wybranych grup taksonomicznych. Zwiększą różnorodność biologiczną na wybranym terenie. Inicjatywa poprawi estetykę i podkreśli historię Doliny Szwajcarskiej.
W skład zespołu projektowego pod opieką mgr inż. Agata Jojczyk – Katedra Sztuki Krajobrazu, Instytut Inżynierii Środowiska i dr inż. Barbara Zajdel – Samodzielna Pracownia Pszczelnictwa, Instytut Nauk o Zwierzętach wchodzą:
Maja Bogus – studentka Architektury Krajobrazu, Wydział Budownictwa i Inżynierii Środowiska
Patrycja Olech -studentka Architektury Krajobrazu, Wydział Budownictwa i Inżynierii Środowiska
Jakub Lewandowski -student Architektury Krajobrazu, Wydział Budownictwa i Inżynierii Środowiska
Małgorzata Śledź – studentka Bioinżynierii Zwierząt, Wydział Hodowli, Bioinżynierii i Ochrony Zwierząt
Studenckie Inicjatywy Ekologicznej Warszawy „ZA-SIEW”
Projekt wygrał konkurs ogłoszony przez Zarząd Zieleni m.st. Warszawy. „Zielona Akademia” Studenckie Inicjatywy Ekologicznej Warszawy „ZA-SIEW” to nowy program grantowy skierowany do wszystkich osób, które chciałyby badać warszawską zieleń i wody lub myślą o rozwiązaniach związanych z różnorodnością biologiczną, usługami ekosystemowymi lub adaptacją miasta do zmian klimatu. Partnerem konkursu jest Program InPost Green City.