Konferencja i warsztaty „Building resilient higher education through microcredentials”
25 września 2024 r. odbyła się w SGGW konferencja w zakresie praktyk i innowacyjnych strategii wdrażania mikropoświadczeń w ramach kształcenia akademickiego.
Mikropoświadczenia są potwierdzeniem wyników w nauce osiągniętych w ramach krótkiego doświadczenia edukacyjnego (np. kursu lub szkolenia). W sposób elastyczny i ukierunkowany pomagają w poszerzaniu wiedzy, umiejętności i kompetencji potrzebnych do rozwoju osobistego i zawodowego. Mikropoświadczenia odpowiadają na potrzebę elastycznego i zindywidualizowanego procesu kształcenia. Wydarzenie zostało zorganizowane w ramach projektu finansowanego przez Narodową Agencję Wymiany Akademickiej oraz jest elementem programu tworzenia wspólnego kampusu akademickiego SGGW oraz 7 europejskich uczelni, które wchodzą w skład sojuszu UNIgreen, europejskiego zielonego uniwersytetu.
Warsztaty z mikropoświadczeń
Konferencji towarzyszą warsztaty pn. „Building Expertise in Microcredential Course Development”, organizowane w dniach 24-26 września z udziałem przedstawicieli środowisk akademickich SGGW, Agricultural University of Iceland (Islandia), Paris Sup’Biotech (Francja), jak również uczelni ukraińskich: National University of Life and Enviromental Sciences of Ukraine, Podillia State University, Lesya Ukrainka Volyn National University i Polissia National University.
Są one przeznaczone dla edukatorów zaangażowanych w opracowywanie i wdrażanie kursów w obszarze mikropoświadczeń. Ich celem jest edukacja przyszłych liderów w dziedzinie mikropoświadczeń, kreacja innowacyjnej oferty edukacyjnej, zgodnej z dynamicznymi potrzebami rynku pracy. Warsztaty wyposażą nauczycieli akademickich w niezbędną wiedzę i umiejętności do tworzenia i integrowania kursów mikropoświadczeń, skutecznie reagujących na zmieniające się wymagania rynku pracy i wyzwania społeczne.