Zootechnika
przedmioty rekrutacyjne:
- biologia albo chemia albo matematyka (PKG)
WK = PKG * 1
uzyskany tytuł: inżynier
STACJONARNE
przewidywany limit przyjęć: 75
początek zajęć: semestr zimowy
czas trwania studiów: 3.5 roku (7 semestrów)
NIESTACJONARNE
przewidywany limit przyjęć: 30
początek zajęć: semestr zimowy
czas trwania studiów: 4 lata (8 )
Język wykładowy: język polski.
rekrutacja:
W postępowaniu kwalifikacyjnym uczestniczą kandydaci:- posiadający dyplom zbieżny:
- dyplom studiów I stopnia kierunku zootechnika
- dyplom studiów I stopnia kierunku hodowla i ochrona zwierząt towarzyszących i dzikich - posiadający dyplom wymagający weryfikacji zbieżności efektów uczenia się:
- dyplom innego kierunku studiów I stopnia lub studiów jednolitych magisterskich lub dyplom zagraniczny uprawniający do ubiegania się o przyjęcie na studia drugiego stopnia w kraju wydania.
Forma weryfikacji zbieżności efektów uczenia się: Weryfikowany jest skan suplementu do dyplomu lub poświadczony przez uczelnię wykaz przedmiotów, godzin, ocen oraz punktów ECTS realizowanych w programie studiów na podstawie których kandydat ubiega się o przyjęcie na studia. Kandydat załącza wskazane dokumenty w swoim profilu w systemie IRK. Jeżeli w wyniku analizy stwierdzone zostaną ewentualne rozbieżności efektów, student zobowiązany będzie do uzupełnienia, w trakcie studiów II stopnia, braków kompetencyjnych, poprzez realizację i zaliczenie wskazanych przez komisję przedmiotów, w wymiarze nieprzekraczającym 30 ECTS. W dalszej kwalifikacji brani są pod uwagę kandydaci, którym pozytywnie zweryfikowano oczekiwane efekty uczenia się.
Do postępowania dopuszczeni są cudzoziemcy, których znajomość języka polskiego na poziomie minimum B2 została potwierdzona poprzez akceptację w IRK wgranego certyfikatu językowego lub w drodze rozmowy sprawdzającej znajomość języka polskiego na tym samym poziomie.
Kwalifikacja kandydatów, którzy spełnią wymogi określone powyżej oraz w przypadku cudzoziemców - certyfikat językowy, odbywa się w pierwszej kolejności na postawie oceny na dyplomie, a następnie średniej arytmetycznej ze wszystkich ocen końcowych z przedmiotów objętych programem studiów I stopnia.
uzyskany tytuł: magister
STACJONARNE
przewidywany limit przyjęć: 30
początek zajęć: semestr letni
czas trwania studiów: 1.5 roku (3 semestry)
NIESTACJONARNE
przewidywany limit przyjęć: 20
początek zajęć: semestr zimowy
czas trwania studiów: 1.5 roku (3 semestry)
Język wykładowy: język polski.
Opis kierunku
Program studiów obejmuje zagadnienia dotyczące hodowli i chowu zwierząt gospodarskich, uprawy roślin i produkcji pasz oraz oceny produktów pochodzenia zwierzęcego. W programie studiów znajdują się m.in. biochemia, zoologia, anatomia i fizjologia zwierząt, genetyka, hodowla zwierząt, towaroznawstwo produktów pochodzenia zwierzęcego oraz podstawy ekonomii i marketingu. Studenci uczą się jak organizować produkcję zwierzęcą.
Program studiów:
Perspektywy zawodowe
Główne kierunki działalności zawodowej absolwentów obejmują:
• prowadzenie produkcji zwierzęcej,
• kierowanie hodowlą na różnych szczeblach organizacyjnych,
• organizację zaplecza surowcowego przemysłu rolno-spożywczego,
• firmy paszowe i inne, prowadzące obrót środkami do produkcji zwierzęcej i obrót produktami rolniczymi,
• instytucje zajmujące się ochroną zwierząt i środowiska,
• instytucje finansowej obsługi rolnictwa,
• doradztwo rolnicze,
• placówki naukowo-badawcze.