Technologia biomedyczna
przedmioty rekrutacyjne:
- biologia (PKG)
- chemia albo fizyka albo matematyka (PKD)
WK = PKG * 0,5 + PKD * 0,5
uzyskany tytuł: inżynier
STACJONARNE
przewidywany limit przyjęć: 60
początek zajęć: semestr zimowy
czas trwania studiów: 3.5 roku (7 semestrów)
Język wykładowy: język polski.
rekrutacja:
W postępowaniu kwalifikacyjnym uczestniczą kandydaci:- posiadający dyplom zbieżny:
- dyplom inżyniera kierunku technologia biomedyczna - posiadający dyplom wymagający weryfikacji zbieżności efektów uczenia się:
- dyplom inżyniera innego kierunku studiów lub dyplom ukończenia studiów jednolitych magisterskich innego kierunku studiów lub dyplom zagraniczny uprawniający do ubiegania się o przyjęcie na studia drugiego stopnia w kraju wydania.
Forma weryfikacji zbieżności efektów uczenia się osiągniętych na studiach I stopnia z wymaganymi od kandydatów na studia II stopnia: Analiza zbieżności efektów uczenia się. Weryfikowany jest skan suplementu do dyplomu lub poświadczony przez uczelnię wykaz przedmiotów, godzin, ocen oraz punktów ECTS realizowanych w programie studiów I stopnia. Kandydat załącza wskazane dokumenty w swoim profilu w systemie IRK. Jeżeli w wyniku analizy stwierdzone zostaną ewentualne rozbieżności efektów, student zobowiązany zostanie do uzupełnienia, w trakcie studiów II stopnia, braków kompetencyjnych, poprzez realizację i zaliczenie wskazanych przez komisję przedmiotów, w wymiarze nieprzekraczającym 30 ECTS. W dalszej kwalifikacji brani są pod uwagę kandydaci, którym pozytywnie zweryfikowano oczekiwane efekty uczenia się. Komisja zastrzega sobie możliwość spotkania z kandydatem.
Do postępowania dopuszczeni są cudzoziemcy, których znajomość języka polskiego na poziomie minimum B2 została potwierdzona poprzez akceptację w IRK wgranego certyfikatu językowego lub w drodze rozmowy sprawdzającej znajomość języka polskiego na tym samym poziomie.
Kwalifikacja kandydatów, którzy spełnią wymogi określone powyżej oraz w przypadku cudzoziemców - certyfikat językowy, odbywa się w pierwszej kolejności na postawie oceny na dyplomie, a następnie średniej arytmetycznej ze wszystkich ocen końcowych z przedmiotów objętych programem studiów I stopnia.
uzyskany tytuł: magister inżynier
STACJONARNE
przewidywany limit przyjęć: 30
początek zajęć: semestr letni
czas trwania studiów: 1.5 roku (3 semestry)
Język wykładowy: język polski.
Opis kierunku
Technologia biomedyczna łączy wiedzę z różnych dyscyplin w celu opracowania innowacyjnych środków medycznych oraz kreowania rozwiązań wspomagających leczenie, diagnostykę i profilaktykę. Kształcenie obejmuje zagadnienia z zakresu biologii człowieka na poziomie nano- , mikro- i makrostruktury z naciskiem na rozwijanie umiejętności projektowania innowacyjnych rozwiązań technologicznych oraz ich adaptacji i komercjalizacji dla potrzeb medycyny. W programie studiów znajdują się m.in.: hodowla komórek i tkanek, genetyka klasyczna i molekularna, podstawy nanobiotechnologii. Studenci poznają aspekty planowania doświadczeń na zwierzętach oraz zasady prowadzenia badań zgodnie z dobrą praktyką laboratoryjną.
Studia I stopnia prowadzone są we współpracy z Wydziałem Chemii Uniwersytetu Warszawskiego.
Na II stopniu, oprócz poszerzenia wiedzy z wcześniejszego etapu edukacji, studenci stykają się z najnowszymi zagadnieniami z zakresu biomedycyny, takimi jak inżynieria szczepionek, oporność na antybiotyki czy badania kliniczne. W ramach przedmiotów humanistyczno-społecznych uczą się podstaw prowadzenia spółek i tworzenia startupów.
Absolwenci będą przygotowani do kreowania nowych rozwiązań i technologii dla medycyny i farmacji. Znajdą zatrudnienie w nowoczesnych, innowacyjnych firmach związanych z działalnością na rzecz szeroko rozumianego wspomagania medycyny o charakterze biomedycznym, biotechnologicznym, czy też nanobiotechnologicznym.
Program studiów:
Perspektywy zawodowe
Absolwenci będą przygotowani do kreowania nowych rozwiązań i technologii dla medycyny i farmacji. Znajdą zatrudnienie w nowoczesnych, innowacyjnych firmach związanych z działalnością na rzecz szeroko rozumianego wspomagania medycyny o charakterze biomedycznym, biotechnologicznym, czy też nanobiotechnologicznym.