Meblarstwo
przedmioty rekrutacyjne:
- biologia albo chemia albo fizyka albo matematyka (PKG)
- język obcy nowożytny (PKD) albo wynik egzaminu zawodowego lub egzaminu potwierdzającego kwalifikacje w zawodzie: Technik technologii drewna, Technik przemysłu drzewnego, Technik renowacji elementów architektury (EZ)
WK = PKG * 0,5 + (PKD v EZ) * 0,5
uzyskany tytuł: inżynier
STACJONARNE
przewidywany limit przyjęć: 90
początek zajęć: semestr zimowy
czas trwania studiów: 3.5 roku (7 semestrów)
NIESTACJONARNE
przewidywany limit przyjęć: 30
początek zajęć: semestr zimowy
czas trwania studiów: 4 lata (8 )
Język wykładowy: język polski.
rekrutacja:
W postępowaniu kwalifikacyjnym uczestniczą kandydaci:- posiadający dyplom zbieżny:
- dyplom inżyniera kierunku meblarstwo
- dyplom inżyniera kierunku technologia drewna - posiadający dyplom wymagający weryfikacji zbieżności efektów uczenia się:
- dyplom inżyniera lub dyplom ukończenia studiów jednolitych magisterskich innego kierunku studiów lub dyplom zagraniczny uprawniający do ubiegania się o przyjęcie na studia drugiego stopnia w kraju wydania.
Forma weryfikacji zbieżności efektów uczenia się: Weryfikowany jest skan suplementu do dyplomu lub poświadczony przez uczelnię wykaz przedmiotów, godzin, ocen oraz punktów ECTS realizowanych w programie studiów, na podstawie których kandydat ubiega się o przyjęcie na studia. Kandydat załącza wskazane dokumenty w swoim profilu w systemie IRK. Jeżeli w wyniku analizy stwierdzone zostaną ewentualne rozbieżności efektów, student zobowiązany będzie do uzupełnienia, w trakcie studiów II stopnia, braków kompetencyjnych, poprzez realizację i zaliczenie wskazanych przez komisję przedmiotów, w wymiarze nieprzekraczającym 30 ECTS. W dalszej kwalifikacji brani są pod uwagę kandydaci, którym pozytywnie zweryfikowano oczekiwane efekty uczenia się.
Do postępowania dopuszczeni są cudzoziemcy, których znajomość języka polskiego na poziomie minimum B2 została potwierdzona poprzez akceptację w IRK wgranego certyfikatu językowego lub w drodze rozmowy sprawdzającej znajomość języka polskiego na tym samym poziomie.
Kwalifikacja kandydatów, którzy spełnią wymogi określone powyżej oraz w przypadku cudzoziemców - certyfikat językowy, odbywa się w pierwszej kolejności na postawie oceny na dyplomie, a następnie średniej arytmetycznej ze wszystkich ocen końcowych z przedmiotów objętych programem studiów I stopnia.
uzyskany tytuł: magister inżynier
STACJONARNE
przewidywany limit przyjęć: 30
początek zajęć: semestr letni
czas trwania studiów: 1.5 roku (3 semestry)
NIESTACJONARNE
przewidywany limit przyjęć: 30
początek zajęć: semestr zimowy
czas trwania studiów: 1.5 roku (3 semestry)
Język wykładowy: język polski.
Opis kierunku
Program studiów, dzięki pogłębionej współpracy Wydziału Technologii Drewna z największymi przedsiębiorstwami branży meblarskiej w Polsce oraz praktykami biznesu, został dostosowany do aktualnych potrzeb rynku pracy. Przygotowanie absolwentów kierunku meblarstwo do wymagań rynku pracy zostało oparte o zasadę kształcenia zorientowanego na rozwój umiejętności współdziałania, jak również rozwój samodzielności i kreatywności. Studenci w trakcie studiów mogą korzystać z programu płatnych staży. Poznają specyfikę materiałów wykorzystywanych w meblarstwie i najnowsze trendy konstrukcyjne i projektowe. Korzystają z nowoczesnych programów służących nie tylko do projektowania, lecz także do obsługi maszyn i urządzeń CNC. Absolwenci uzyskują zarówno kompetencje twarde jak i również kompetencje miękkie pozwalające na efektywną komunikację, współpracę, adaptację i zarządzanie czasem. Umiejętności interpersonalne, takie jak komunikacja i praca zespołowa, są kluczowe dla sukcesu w miejscu pracy. Ukończenie studiów na kierunku meblarstwo umożliwia uzyskanie przewagi konkurencyjnej na lokalnym i globalnym rynku pracy, sprzyja zwiększeniu szans na zatrudnienie w przedsiębiorstwach meblarskich i pokrewnych (np. firmach zajmujących się handlem surowcem drzewnym, wyrobami z drewna, klejami i materiałami malarsko-lakierniczymi oraz narzędziami i maszynami do drewna, a także w pracowniach projektowych).
Program studiów:
Perspektywy zawodowe
Absolwenci kierunku meblarstwo są przygotowani do pracy w zakładach branży meblarskiej, firmach i przedstawicielstwach handlowych, biurach projektowych, placówkach naukowo-badawczych, szkolnictwie zawodowym. Studenci są objęci programem płatnych staży odbywających się w największych przedsiębiorstwach branży meblarskiej (m.in. IKEA Industry, Fabryki Mebli Forte S.A., Fabryki Mebli Wójcik, Mardom Pro, Mebloform). Uczestnictwo w programie odbywa się poprzez połączenie studiowania w trybie dziennym oraz pracy zawodowej w wybranym przedsiębiorstwie. Stażyści uzyskują możliwość podnoszenia swoich kompetencji zawodowych. 80% stażystów otrzymało propozycję pracy po zakończeniu stażu!