Logistyka
przedmioty rekrutacyjne:
- matematyka (PKG)
- fizyka albo geografia albo historia albo język obcy nowożytny albo język polski albo wiedza o społeczeństwie (PKD) albo wynik egzaminu zawodowego lub egzaminu potwierdzającego kwalifikacje w zawodzie: Technik logistyk, Technik spedytor (EZ)
WK = PKG * 0,5 + (PKD v EZ) * 0,5
uzyskany tytuł: licencjat
STACJONARNE
przewidywany limit przyjęć: 150
początek zajęć: semestr zimowy
czas trwania studiów: 3 lata (6 semestrów)
NIESTACJONARNE
przewidywany limit przyjęć: 90
początek zajęć: semestr zimowy
czas trwania studiów: 3 lata (6 )
Język wykładowy: język polski.
rekrutacja:
W postępowaniu kwalifikacyjnym uczestniczą kandydaci:- posiadający dyplom zbieżny:
- dyplom studiów I stopnia kierunku logistyka - posiadający dyplom wymagający weryfikacji zbieżności efektów uczenia się:
- dyplom innego pokrewnego kierunku studiów I stopnia lub studiów jednolitych magisterskich lub dyplom zagraniczny uprawniający do ubiegania się o przyjęcie na studia drugiego stopnia w kraju wydania.
Forma weryfikacji zbieżności efektów uczenia się: Test kompetencyjny. W dalszej kwalifikacji brani są pod uwagę kandydaci, którzy uzyskali pozytywny wynik testu kompetencyjnego.
Do postępowania dopuszczeni są cudzoziemcy, których znajomość języka polskiego na poziomie minimum B2 została potwierdzona poprzez akceptację w IRK wgranego certyfikatu językowego lub w drodze rozmowy sprawdzającej znajomość języka polskiego na tym samym poziomie.
Kwalifikacja kandydatów, którzy spełnią wymogi określone powyżej oraz w przypadku cudzoziemców - certyfikat językowy, odbywa się w pierwszej kolejności na postawie oceny na dyplomie, a następnie średniej arytmetycznej ze wszystkich ocen końcowych z przedmiotów objętych programem studiów I stopnia.
uzyskany tytuł: magister
STACJONARNE
przewidywany limit przyjęć: 40
początek zajęć: semestr zimowy
czas trwania studiów: 2 lata (4 semestry)
NIESTACJONARNE
przewidywany limit przyjęć: 40
początek zajęć: semestr zimowy
czas trwania studiów: 2 lata (4 semestry)
Język wykładowy: język polski.
Opis kierunku
Studenci tego kierunku poznają sposoby zarządzania współczesnymi podmiotami gospodarczymi oraz zasady ich działalności logistycznej. W programie studiów znajdują się takie przedmioty jak m.in.: logistyka i zarządzanie łańcuchem dostaw, infrastruktura logistyczna, towaroznawstwo, zarządzanie produkcją i usługami, transport krajowy i międzynarodowy oraz spedycja. Absolwenci mają szeroką wiedzę w obszarze logistyki i zarządzania łańcuchami dostaw. Potrafią działać w sposób przedsiębiorczy i rozwiązywać problemy logistyczne. Posiadają umiejętność samodzielnego projektowania i wdrażania łańcucha dostaw zgodnego z zasadami rynku i normami etycznymi, prawnymi i innymi obowiązującymi na rynku usług logistycznych.
Program studiów:
Perspektywy zawodowe
Absolwenci mogą pracować w:
• przedsiębiorstwach transportowych,
• działach zaopatrzenia i planowania zapasów,
• centrach logistycznych,
• firmach spedycyjnych,
• jednostkach zaopatrzenia i zbytu,
• hurtowniach,
• zagranicznych i międzynarodowych instytucjach związanych z transportem.