Informatyka i ekonometria w języku angielskim (spec. Big Data Analytics)
rekrutacja:
W postępowaniu kwalifikacyjnym uczestniczą kandydaci:- posiadający dyplom zbieżny:
- dyplom studiów I stopnia kierunku informatyka i ekonometria
- dyplom studiów I stopnia kierunku informatyka
- dyplom studiów I stopnia kierunku ekonomia
- dyplom studiów I stopnia kierunku finanse i rachunkowość
- dyplom studiów I stopnia kierunku logistyka - posiadający dyplom wymagający weryfikacji zbieżności efektów uczenia się:
- dyplom innego kierunku studiów I stopnia lub studiów jednolitych magisterskich lub dyplom zagraniczny uprawniający do ubiegania się o przyjęcie na studia drugiego stopnia w kraju wydania.
Forma weryfikacji zbieżności efektów uczenia się: Weryfikowany jest skan suplementu do dyplomu lub poświadczony przez uczelnię wykaz przedmiotów, godzin, ocen oraz punktów ECTS realizowanych w programie studiów na podstawie których kandydat ubiega się o przyjęcie na studia. Kandydat załącza wskazane dokumenty w swoim profilu w systemie IRK. Jeżeli w wyniku analizy stwierdzone zostaną ewentualne rozbieżności efektów, student zobowiązany będzie do uzupełnienia, w trakcie studiów II stopnia, braków kompetencyjnych, poprzez realizację i zaliczenie wskazanych przez komisję przedmiotów, w wymiarze nieprzekraczającym 30 ECTS. W dalszej kwalifikacji brani są pod uwagę kandydaci, którym pozytywnie zweryfikowano oczekiwane efekty uczenia się.
Do postępowania kwalifikacyjnego dopuszczeni są kandydaci, których znajomość języka angielskiego na poziomie minimum B2 została potwierdzona poprzez akceptację w IRK wgranego certyfikatu językowego lub w drodze rozmowy sprawdzającej znajomość języka angielskiego na tym samym poziomie.
Kwalifikacja kandydatów, którzy spełnią wymogi określone powyżej, odbywa się na postawie średniej arytmetycznej ze wszystkich ocen końcowych z przedmiotów objętych programem studiów I stopnia. Wynik, na podstawie którego utworzona jest lista rankingowa, jest iloczynem wyżej wymienionej średniej i współczynnika zbieżności.
uzyskany tytuł: magister
STACJONARNE
przewidywany limit przyjęć: 15
początek zajęć: semestr zimowy
czas trwania studiów: 2 lata (4 semestry)
Język wykładowy: język angielski.
Opis kierunku
Kierunek przygotowuje specjalistów do analizy i modelowania zjawisk ekonomicznych. Studenci poznają matematyczne podstawy ekonomii oraz jej praktyczne aspekty. Zdobywają umiejętności praktycznej obsługi szerokiej gamy narzędzi statystycznych i obliczeniowych. Nabywają też kompetencje informatyczne, wliczając w to programowanie oraz jego wykorzystanie do obliczeń w ekonomii. Absolwenci posiadają gruntowną wiedzę z ekonometrii i metod obliczeniowych w ekonomii. Opanowują podstawy metod aktuarialnych i zagadnień rynku ubezpieczeń. Posiadają praktyczne umiejętności analizy, modelowania i optymalizacji procesów gospodarczych. Ich kompetencje obejmują również znajomość technik komputerowych, takich jak programowanie, projektowanie systemów informatycznych, a także wykorzystanie ich w badaniach ekonomicznych i zarządzaniu.
Program studiów:
Perspektywy zawodowe
Absolwenci mogą być zatrudnieni w:
• działach analiz banków oraz firm doradztwa finansowego,
• biurach maklerskich,
• administracji państwowej i samorządowej,
• ośrodkach przetwarzania informacji rolniczej na potrzeby wspólnej polityki rolnej UE,
• firmach komputerowych,
• placówkach naukowo-badawczych.