Finanse i rachunkowość w języku angielskim
rekrutacja:
W postępowaniu kwalifikacyjnym uczestniczą kandydaci:- posiadający dyplom zbieżny:
- dyplom studiów I stopnia kierunku finanse i rachunkowość
- dyplom studiów I stopnia kierunku ekonomia
- dyplom studiów I stopnia kierunku zarządzanie - posiadający dyplom wymagający weryfikacji zbieżności efektów uczenia się:
- dyplom innego pokrewnego kierunku studiów I stopnia lub studiów jednolitych magisterskich lub dyplom zagraniczny uprawniający do ubiegania się o przyjęcie na studia drugiego stopnia w kraju wydania.
Forma weryfikacji zbieżności efektów uczenia się: Test kompetencyjny. W dalszej kwalifikacji brani są pod uwagę kandydaci, którzy uzyskali pozytywny wynik testu kompetencyjnego.
Do postępowania kwalifikacyjnego dopuszczeni są kandydaci, których znajomość języka angielskiego na poziomie minimum B2 została potwierdzona poprzez akceptację w IRK wgranego certyfikatu językowego lub w drodze rozmowy sprawdzającej znajomość języka angielskiego na tym samym poziomie.
Kwalifikacja kandydatów, którzy spełnią wymogi określone powyżej, odbywa się na postawie średniej arytmetycznej ze wszystkich ocen końcowych z przedmiotów objętych programem studiów I stopnia. Wynik, na podstawie którego utworzona jest lista rankingowa, jest iloczynem wyżej wymienionej średniej i współczynnika zbieżności.
uzyskany tytuł: magister
STACJONARNE
przewidywany limit przyjęć: 30
początek zajęć: semestr zimowy
czas trwania studiów: 2 lata (4 semestry)
Język wykładowy: język angielski.
Opis kierunku
Studenci kierunku Finanse i rachunkowość zdobywają zaawansowaną wiedzę z zakresu finansów i rachunkowości, funkcjonowania instytucji finansowych i banków oraz umiejętności analizy podstawowych zjawisk gospodarczych i sytuacji ekonomiczno-finansowych jednostek gospodarczych. Absolwent studiów drugiego stopnia na kierunku Finanse i rachunkowość zna i rozumie w sposób zaawansowany przyczyny i skutki występowania zjawisk gospodarczych na szczeblu makro- i mikroekonomicznym w warunkach otwartej gospodarki rynkowej. Absolwent studiów drugiego stopnia na kierunku Finanse i rachunkowość potrafi w sposób zawansowany wykorzystywać wiedzę teoretyczną, dobrać właściwe metody i narzędzia oraz pozyskiwać dane do formułowania i analizowania prostych, i złożonych procesów oraz zjawisk ekonomicznych i finansowych, w tym dotyczących gospodarki żywnościowej. Absolwent potrafi krytycznie analizować, oceniać i interpretować zjawiska gospodarcze, wskazywać ich skutki i formułować rekomendacje dla polityki gospodarczej i finansowej. Absolwent ma umiejętność skutecznego komunikowania się z otoczeniem przy pomocy terminologii związanej z finansowani oraz podejmowania dyskusji o zagadnieniach gospodarczych przedstawiając argumenty i oceniając stanowisko innych uczestników. Jest w stanie organizować własną pracę oraz współdziałać i pracować w zespole, w tym interdyscyplinarnym, przyjmując w nim różne role. Zdaje sobie sprawę z konieczności samodzielnego uzupełniania i doskonalenia nabytej wiedzy z zakresu finansów i rachunkowości. Absolwenci są przygotowani do pracy zawodowej w przedsiębiorstwach, organizacjach i instytucjach publicznych i pozarządowych, w tym instytucjach finansowych. Ponadto absolwenci znajdują zatrudnienie na stanowiskach operacyjnych, menadżerskich w przedsiębiorstwach różnych branż, agencji konsultingowych i instytucjach non-profit. Szczególną cechą wyróżniającą absolwentów tego kierunku jest biegła znajomość specyfiki przedsiębiorstw i jednostek gospodarczych funkcjonujących w sferze finansów w szeroko rozumianym sektorze agrobiznesu.
Program studiów:
Perspektywy zawodowe
Absolwenci mogą podjąć pracę w:
- działach finansowych i księgowości,
- instytucjach finansowych,
- bankach i na giełdach,
- firmach ubezpieczeniowych,
- biurach maklerskich,
- instytucjach rachunkowych,
- agencjach konsultingowych,
- przedsiębiorstwach agrobiznesu,
- jednostkach i zakładach gospodarki żywnościowej,
- administracji państwowej i samorządowej,
- placówkach naukowo-badawczych.