Gala Agrobiznesu i Konfrontacje „Drogi do AgroSukcesu” na SGGW
W Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego odbyła się (29.11.2023) Gala Agrobiznesu 2023 i poprzedzające ją Konfrontacje „Drogi do AgroSukcesu”, których organizatorami są: Redakcja Magazynu Ludzi Przedsiębiorczych AGRO oraz Stowarzyszenie AgroBiznesKlub we współpracy z władzami uczelni i wybranych wydziałów SGGW.
Tegoroczna Gala zgromadziła blisko 250 uczestników z całego kraju, w tym czołowych polskich rolników oraz przedstawicieli polskiego agrobiznesu – laureatów ogólnopolskich konkursów Agroprzedsiębiorca RP i AgroLiga, reprezentantów instytucji centralnych i regionalnych związanych z sektorem gospodarki żywnościowej, przedstawicieli Kancelarii Prezydenta RP, Parlamentu, doradztwa rolniczego i organizacji rolniczych.
Gości Gali Agrobiznesu powitał rektor SGGW prof. dr hab. Michał Zasada, który w swoim wystąpieniu podkreślił znaczenie badań naukowych dla funkcjonowania przedsiębiorstw wielu branż.
Głównym punktem programu było podsumowanie XXXIII edycji ogólnopolskiego konkursu Agroprzedsiębiorca RP. Laureaci konkursu otrzymali pamiątkowe szable.
Laureatem konkursu Zasłużony Promotor Agrobiznesu RP 2023 został rektor Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego prof. dr hab. Michał Zasada. Miłą niespodzianką dla profesora Zasady był fakt, że pamiątkową szablę odebrał z rąk swojej wychowawczyni z czasów szkoły średniej Pani Cecylii Nowosielskiej z Liceum Ogólnokształcącego im. Ignacego Paderewskiego w Sulejówku.
W trakcie Gali Agrobiznesu 2023 pamiątkowymi pucharami wyróżnieni zostali: prof. dr hab. Jarosław Gołębiewski, prorektor ds. dydaktyki oraz dr hab. Irena Suwara, prof. SGGW dziekan Wydziału Rolnictwa i Ekologii i prof. dr hab. Justyna Więcek dziekan Wydziału Hodowli, Bioinżynierii i Ochrony Zwierząt.
W ramach Konfrontacji „Drogi do AgroSukcesu”, czyli spotkań uznanych i nobilitowanych praktyków – polskich rolników i agroprzedsiębiorców, laureatów konkursów Agroprzedsiębiorca RP i AgroLiga – ze studentami i kadrą naukowo-dydaktyczną, swoją bogatą wiedzą i doświadczeniem podzielili się:
Na Wydziale Ekonomicznym – Wiesław Skop wraz z synem Andrzejem, zdobywcy tytułu Laureata Krajowego AgroLigi 2021, niezwykle przedsiębiorczy rolnicy, prowadzący w woj. dolnośląskim kilkusethektarowe gospodarstwa rolne, specjalizujące się w produkcji roślinnej.
Na Wydział Rolnictwa i Ekologii – Beata i Sławomir Witkowscy, rolnicy prowadzący 40-hektarowe gospodarstwo rolne, specjalizujące się w tuczu trzody chlewnej w systemie otwartym.
Wydziały Technologii Żywności oraz Żywienia Człowieka (wspólne spotkanie) odwiedziła Małgorzata Kuliga, założycielka i właścicielka Podkarpackiego Cateringu Dietetycznego Zielona Terapia, propagatorka zdrowego odżywiania na łamach AGRO w ramach cyklu „Smaczny i wygodny sposób na zdrowie”
Na Wydziale Hodowli, Bioinżynierii i Ochrony Zwierząt odbyło się spotkanie z Pauliną i Danielem Tyborowskimi, właścicielami firmy „Pro Care Daniel Tyborowski”, która zatrudnia kilkunastu wysoko wykwalifikowanych pracowników i specjalizuje się w kompleksowej korekcji racic, terapii schorzeń i zwalczaniu kulawizn bydła oraz w opiece korekcyjnej nad stadem.