Architektura i Architektura krajobrazu. To warto wiedzieć przed egzaminem z rysunku
Chcesz uczyć się na jednym z najbardziej kreatywnych i prestiżowych kierunków? Złóż dokumenty na Architekturę lub Architekturę krajobrazu w SGGW. Rekrutacja na studia I stopnia już się rozpoczęła i trwa do 20 czerwca.
Na kierunku Architektura nauczysz się łączyć sztukę z techniką, zdobywając wiedzę o projektowaniu, konstrukcjach oraz estetyce. Praktyczne podejście do nauki pomoże Ci rozwinąć umiejętności, które są niezbędne w pracy architekta.
Jeżeli fascynuje Cię tworzenie pięknych ogrodów, parków i terenów zielonych, kierunek Architektura krajobrazu będzie dla Ciebie idealny. Dowiesz się jak planować i zarządzać przestrzenią przyrodniczą, łącząc wiedzę z zakresu przyrody z technikami projektowymi. Będziesz tworzyć miejsca, które przyciągają harmonią i funkcjonalnością.
Egzamin z rysunku
Egzamin sprawdzający Twoje uzdolnienia artystyczne to kluczowy krok na drodze do studiowania Architektury lub Architektury krajobrazu. Odbędzie się on w następujących terminach:
- 25.06.2024 – egzamin dla kandydatów na kierunek Architektura krajobrazu
- 26.06.2024 – egzamin dla kandydatów na kierunek Architektura
Egzamin dla kandydatów na Architekturę składa się z dwóch części:
- Rysunek z natury – kompozycja złożona ze stosunkowo niewielkich i nieruchomych przedmiotów, zróżnicowanych materiałami i teksturami, w określonym ujęciu świetlnym (2 godziny).
- Rysunek z wyobraźni – kompozycja na podstawie opisu brył elementarnych i/lub pochodnych tych brył lub kompozycja o charakterze architektonicznym (120 minut).
Natomiast egzamin dla kandydatów na Architekturę krajobrazu jest jednoetapowy (2-3 godz. zegarowe) i sprawdzi Twoje umiejętności warsztatowe, obserwację natury oraz wyobraźnię i kreatywność. Techniki używane podczas egzaminu nie wymagają utrwalenia.
Co będzie Ci potrzebne na egzaminie?
Na egzaminy należy przynieść własne przybory rysunkowe – ołówki różnego typu, temperówki, gumki. Uczelnia zapewnia materiały awaryjne w postaci ołówków HB i B2, temperówek oraz gumek, aby każdy kandydat miał możliwość pełnego zaprezentowania swoich umiejętności.
Na Architekturę I stopnia możemy przyjąć 60 osób. Na Architekturę krajobrazu I stopnia mamy 90 miejsc. Studia odbywają się w trybie stacjonarnym i są bezpłatne.