Aktywność medialna naukowczyń i naukowców z SGGW w 2023 roku
Opinia eksperta
2023 rok był czasem, w którym wielu naukowców z SGGW pojawiało się w przestrzeni medialnej – prasie, radio, telewizji, a także w mediach internetowych.
Dzięki naszym naukowcom i ich eksperckim komentarzom Nasza Alma Mater pojawia się w przestrzeni medialnej każdego dnia. Mierzalność działań PR-owych jest możliwa dzięki monitoringowi mediów, który dla SGGW realizuje Instytut Monitorowania Mediów. Codzienna, a w efekcie całoroczna analityka pokazuje imponujące wyniki.
Dane liczbowe
30 700 – łączna liczba publikacji w prasie, radiu, TV, portalach i social mediach na temat SGGW
385 mln – zasięg kontaktu odbiorców z aktywnością medialną naukowczyń i naukowców z SGGW
137 milionów złotych – to kwota wyrażająca ilość pieniędzy, jaką trzeba byłoby wydać na publikację wybranego przekazu, gdyby był reklamą (ekwiwalent reklamowy AVE)
Serdecznie dziękujemy wszystkim naukowcom z SGGW, którzy współpracują z Biurem Prasowym – dzięki Państwa aktywności nasza uczelnia jest stale obecna w najróżniejszych mediach docierając do szerokich grup odbiorców.
Komunikacja, czyli co?
W Biurze Prasowym SGGW zachęcamy naukowców i badaczy do komunikowania i popularyzowania wyników swoich badań. Aktywna współpraca z mediami to prezentowanie wyników swoich badań, a także komentowanie aktualnych wydarzeń z perspektywy eksperta i specjalisty.
Popularyzacja nauki to wyzwanie równie ambitne, jak sama nauka. Naszym celem jest to, aby jak najwięcej osób dostrzegało wartość nauki w swoim codziennym życiu, dlatego nie odgradzamy się murem eksperckiej terminologii – wręcz przeciwnie – upraszczamy język i jesteśmy tam, gdzie są nasi odbiorcy.