Stypendia w Bawarii

W roku akademickim 2025/26 Bawaria po raz kolejny przyzna roczne stypendia absolwentom (posiadającym odpowiednie obywatelstwo) z Bułgarii, Chorwacji, Czech, Węgier, Polski, Rumunii, Rosji, Serbii, Słowacji i Ukrainy.

Stypendium służy sfinansowaniu studiów podyplomowych (np. magisterskich), pobytu badawczego lub doktoratu na państwowym lub finansowanym przez państwo uniwersytecie lub instytucji szkolnictwa wyższego w Bawarii.

Stypendium jest początkowo przyznawane na okres jednego roku i może zostać przedłużone na wniosek maksymalnie dwa razy (łącznie do trzech lat).

Środki będą wypłacane w dwunastu ratach, 934 euro miesięcznie (11 208 euro rocznie).

Stypendyści posiadający co najmniej jedno dziecko mogą otrzymać dofinansowanie w wysokości 13 128 euro (1 094 euro miesięcznie).

Termin składania aplikacji upływa 1 grudnia 2024 r.

Szczegółowe informacje są dostępne na stronie