50. Przegląd Dorobku Kół Naukowych SGGW
30 studenckich kół naukowych, 183 prace, 242 prelegentów, 3 sesje posterowe, 10 sesji referatowych, w tym po raz pierwszy w historii w języku angielskim – tak w liczbach można opisać odbywające się 8 grudnia br. największe naukowe wydarzenie organizowane przez studentów Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego.
Organizatorami tegorocznego Przeglądu Dorobku Kół Naukowych są: Koło Naukowe Leśników, Studenckie Koło Fotografii i Studenckie Kołem Naukowe Gospodarki Przestrzennej.
Rozpoczynając konferencję transmitowaną na YouTube na kanale Nauka/Science Prorektor ds. Dydaktyki prof. dr hab. Jarosław Gołębiewski, zwrócił się do młodych naukowców podkreślając wagę kół naukowych: Działalność kół naukowych to jest ważny etap, który przygotowuje do kariery naukowej. To jest etap, w którym studenci poznają tajniki i urok pracy naukowej, pracy badawczej. Przygotowują się do przyszłych studiów doktoranckich, do realizacji prac naukowych.
Prorektor Jarosław Gołębiewski życzył również uczestnikom owocnych obrad oraz tego, aby ich prezentacje znalazły uznanie komisji oceniających.
Konferencja ma charakter interdyscyplinarny. Odbywa się w równoległych sesjach tematycznych. Tegoroczny Przegląd Dorobku Kół Naukowych umożliwia zgłaszanie prac badawczych, projektowych lub przeglądowych w 3. posterowych oraz 10. sekcjach referatowych, w tym po raz pierwszy w historii w języku angielskim.
Sekcje referatowe:
- Bioinżynieria i nauki biologiczne
- Produkcja roślinna rolnicza i leśna
- Świat roślin
- Hodowla i żywienie zwierząt
- Świat zwierząt i weterynaria
- Inżynieria
- Projektowanie i gospodarowanie przestrzenią
- Ekonomia i nauki społeczne
- Człowiek i jego otoczenie
- Life Sciences (j. angielski).
Sekcje posterowe:
- Rośliny
- Zwierzęta
- Człowiek